Kultura
04/09/2022 Jaroslav Baďura

Do kin míří nová česká komedie. Hrají v ní Kolářová, Čuba i Polák

Do kin vstoupí 20. října nová česká vztahová komedie.

"Víš, kolik chlap stojí nervů a peněz? Kup si psa. To je jedinej případ, kdy za peníze získáš lásku," říká v jedné ze scén Daniela Kolářová své filmové dceři Zlatě Adamovské.

"Já mám ráda humor, ale dobrej, spíš černej. Takže mně se moc líbilo, že ta babička, kterou ztvárňuju, je takhle nastavená. Tímto svým ostřejším humorem navíc dokáže ty napjaté situace skvěle narovnat,“ říká Daniela Kolářová a za pravdu jí dává i režisér snímku Miloslav Šmídmajer.

„Jsou herci, kteří dokážou sprostá či ostrá slova říkat s takovou elegancí, že vůbec vulgárně nevyznívají,“ říká Šmídmajer, „A tak jsem obsadil Zlatu Adamovskou a Danielu Kolářovou, které právě toto umějí! A třeba Daniela Kolářová pronáší některé ostřejší věty s takovou grácií, že jsem nakonec litoval, že jsem tam některé ostré dialogy nezachoval. Ale pořád jich ve filmu zůstalo nadprůměrně!“ ujišťuje.

"Nerad bych prozrazoval příliš, ale mám tam takovou hlášku, kdy v jednom velmi vypjatém momentu říkám, že se jedná o pozdní sběr a ten chutná výborně. To ale musíte jít od 20. října do kina, abyste zjistili, co za tím je," říká spiklenecky Marek Vašut, který ztvárňuje roli Alberta, do něhož se zamiluje naše hlavní hrdinka Alex v podání Hany Vagnerové.

S tím, aby svého vysněného muže získala, jí pomáhají její nejlepší kamarádky, které hrají Tereza Rychlá (Krippnerová) a Betka Staňková.

"Já osobně nejsem typická představitelka takové role, protože nemám tento typ ženského myšlení, jsem v tomto smyslu spíš chlap. Líbí se mi ale, že tahle ženská si umí poradit skoro v každé situaci. Je rozhodná. Umí se rychle rozhodovat a pak už se nezabývá tím, že by uhýbala, že by své rozhodnutí zpochybňovala nebo přehodnocovala. Já jako klasický bera umím jít tvrdohlavě za svým, ale neumím to vždy dotahovat jako ta Irena. Často mě převálcují emoce, když se pere rozum s emocemi. To Irena nemá," prozrazuje Betka Staňková.

„S Bětkou Staňkovou se známe od pohádky Peklo s princeznou, kde hrála půvabnou snoubenku samotného Lucifera,“ vzpomíná režisér komedie Za vším hledej ženu Miloš Šmídmajer.

„Hned mě napadlo, že Betka by byla skvělou Irenou, což je postava úspěšné podnikatelky, organizátorky, která je ovšem velmi pragmaticky zaměřená a touží po vlastní domě a tomu podřídí vše. Jenže může na diváky působit až protivně, proto jsme potřeboval sympatickou, chytrou ženu, která je ale někdy na toho svého chlapa až příliš ostrá. Za Betkou jsem šel domů, abychom si prošli text a trochu jsem se obával, jak tuto roli přijme. Ale odzbrojila mě, když roli ihned s nadšením vzala a při natáčení si ji patřičně užívala. Podle scénáře měla být postava Marty (Tereza Rychlá) nejenergičtější, ale vedle Hanky Vagnerové a právě Betky Staňkové jde o trojitou dávku krásné ženské energie," dodává Šmídmajer.

Hrají: Hana Vagnerová, Marek Vašut, Tereza Rychlá (Krippnerová), Betka Staňková, Zlata Adamovská, Daniela Kolářová, Igor Orozovič, Marek Němec, Jan Čenský, Jiří Vyorálek, Albert Čuba, Vladimír Polák aj.

Sdílejte článek