Společnost
19/03/2016 Jaroslav Baďura

Důchodce na Karvinsku zemřel po srážce s autem, korejský řidič byl opilý

V noci na dnešek na Karvinsku srazil osobní automobil osmašedesátiletého chodce. Muž utrpěl zranění, kterým na místě podlehl.

Vůz řídil třiatřicetiletý Korejec, podle policie byl opilý. Při dechové dechové zkoušce se objevila hodnota okolo jednoho promile alkoholu, řekla karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Nehoda se stala na silnici mezi Českým Těšínem a Havířovem okolo půlnoci. Chodec šel podle policie u krajnice, po správné straně komunikace. Svítil si baterkou. Podle všeho neměl reflexní prvky. „Ty však mít nemusel, pohyboval se v obci. Povinné jsou mimo obec,“ řekla mluvčí.

Muž šel směrem na Český Těšín. V opačném směru jel třiatřicetiletý cizinec. „Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost svého vozidla v místě se špatnou viditelností,“ doplnila Viačková.

Dodala, že zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče byla pozitivní. „Řidič, Korejec, nadýchal množství přesahující jedno promile. Na místě nehody byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ uvedla.

Sdílejte článek