Kultura
16/11/2017 Tomáš Svoboda

Fenomén Colours: Hudební festival přinesl do Ostravy bezmála 100 milionů

Návštěvníci letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava obohatili město a okolní region o 98 miliónů korun.

Ukázal to reprezentativní výzkum, který pro agenturu CzechTourism zpracovala v průběhu festivalu agentura MindBridge Consulting.

„Jsme rádi, že výzkum potvrdil obrovský ekonomický přínos akce a jejích návštěvníků pro Ostravu a celý region. Navíc se studie nezaměřuje na další stránky akce, které mají pozitivní vliv na region, například zaměstnanost, účast místních firem na organizaci a podobně,“ uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Výzkum podle ní potvrdil, že se festival stal unikátním lákadlem pro návštěvníky z celého Česka i zahraničí. Lidé díky němu poznávají celý region a navíc v něm utrácejí nemalé prostředky.

Dle studie uvádí 83 % návštěvníků z Česka mimo region Ostravy a ze zahraničí festival Colours of Ostrava jako hlavní důvod návštěvy města. Celých 80 % tuzemských návštěvníků (mimo Ostravu) uvedlo, že kdyby se akce nekonala, asi by vůbec nepřijeli nebo by přijeli na kratší dobu.

U zahraničních návštěvníků festivalu je to 75 %. Dle výzkumu zahraniční návštěvníci utratili za dopravu, ubytování a ostatní výdaje v Ostravě průměrně na osobu a den 1 812 korun, Ostravané 806 korun a mimoostravští 1 399 korun.

Další ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 18. do 21. července 2018 opět v areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Sdílejte článek