Kultura
08/07/2021 ČTK

Festival Ladná Čeladná láká na známé kapely i místní interprety

​Osobnosti české hudební scény i mladé kapely nabídne příznivcům hudby šestý ročník hudebního festivalu Ladná Čeladná.

Dvoudenní rodinný festival se uskuteční 6. a 7. srpna v podhorské obci Čeladná na Frýdecko-Místecku. Kromě koncertů organizátoři chystají i doprovodný program, sdělila za pořadatele Michaela Vávrová.

Na hudební přehlídce vystoupí například Vypsaná fixa, Janek Ledecký, Vltava, Kapitán Demo či Pavel Dobeš. Z dalších interpretů zahraje například písničkářka s beskydskými kořeny Kaczi, balancující mezi folkem, popem a šansonem, nebo ostravská pětice Nedivoč, jež v minulosti spolupracovala třeba s Marií Rottrovou nebo Ondřejem Rumlem.

Především pro děti je pak určen interaktivní koncert Bombarďák z dílny divadelníka Jiřího Jelínka či vystoupení Mixle v piksle, při kterém zpěvák z Vypsané fixy spolu s dalšími hudebníky odehrají známé dětské písničky v rokenrolových aranžích.

"Kromě koncertů speciálně zaměřených na dětské publikum nebudou chybět kreativní dílny, interaktivní program, deskové hry, soutěže a atrakce. Ladná Čeladná je od počátku koncipovaná jako rodinný festival a tomu odpovídá výběr účinkujících," uvedla Vávrová.

Dodala, že děti se mohou těšit také na divadelní představní nebo projekt Celé Česko čte dětem, v rámci něhož vystupující umělci a další hosté předčítají pohádky.

"V herní zóně bude možno vyzkoušet stolní hry, letošní novinkou jsou ručně vyráběné hry z dílny Jiřího Šebesty, jenž vytváří originální hry ze dřeva, kovu, kamení a dalších netradičních materiálů. Dětská zóna dále nabídne, například mobilní hřiště, kde si návštěvníci boudou moci zkusit své dovednosti při para sportech, jako para florbal, para basketbal či při sportu boccia, což je para varianta francouzské hry pétanque," doplnila Vávrová.

Vstupenky, jež si lidé koupili na loňský ročník, který musel být zrušen kvůli pandemie koronaviru, zůstávají v platnosti. Konkrétní nařízení a epidemická pravidla, která bude potřeba na festivalu dodržovat, pořadatelé zveřejní na webových stránkách a facebooku festivalu.

V případě, že by se festival opět nemohl uskutečnit kvůli epidemiologickým opatřením, organizátoři garantují automatické vrácení vstupného.

Sdílejte článek