Proměny kraje
25/05/2019 Jan Smekal

Fotogalerie: ​Na Prodlouženou Rudnou auta nemůžou. Oživili ji bruslaři

Auta po ní ještě nejezdí a nějakou dobu ještě jezdit nebudou. Na Prodloužené Rudné si však v pátek vpodvečer zabruslilo přes 600 sportovců.

Odlehčili tak ožehavé téma, které je často propírané v médiích.

Projížďku na inline bruslích, ke které se však přidali i cyklisté či lidé na koloběžkách, uspořádaly Swanky Ostrava.

„Máme radost, že jsme Rudnou rozjezdili alespoň na pár hodin. V jednu chvíli to u registračního stanu vypadalo tak, že je Rudná opět ucpaná,“ poznamenala s úsměvem Sandra Vítková ze Swanky Ostrava.

„Ale pak ji rozbruslilo přes šest set sportovců. Očekávali jsme takto vysokou účast, protože lidé využili po deštivých dnech krásného počasí a možnosti projet se na netradiční trati,“ pokračovala s tím, že to byla snad poslední jízda na Prodloužené Rudné bez výfukových plynů.

„Odteď snad bude Swanky tým rozjíždět dálnice,“ směje se.

Podvečerní vyjížďky se aktivně zúčastnil také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu a silniční hospodářství Jakub Unucka, který podotkl, že Prodloužená Rudná se dostala do stavu, kdy to bylo velice citlivé a diskutované téma.

„Jsem rád, že ŘSD půjčilo tuto stavbu holkám ze Swanky a holky tady dělají druhou inlajnovou vyjížďku po nejdražší inline dráze na světě,“ řekl s nadsázkou.

„Ožehavé téma se tak trochu odlehčí. Navíc toto odlehčení přispělo ke konstruktivnějším jednáním a dohodám s vlastníky zdejších pozemků,“ dodal.

„Jsem přesvědčený, že když se věci neberou smrtelně vážně, tak to dokáže mnohé. Určitě se mnohem lépe jedná v atmosféře, kdy je tady několik stovek lidí v pěkném, barevném oblečení, než když vám u baráku někdo demonstruje s píšťalkami a různými transparenty. Demonstrace většinou nepomůžou ničemu, mnohem efektivnější je pozitivní přístup,“ míní Unucka.

„Tato akce pomohla i k tomu, aby se na celou věc všichni přestali dívat jako na tragickou věc a uvědomili si, že je třeba s tím něco dělat.“

Další in-line vyjížďky se uskuteční 14. června a 23. srpna.

„Ty už ale budou zase na Hlavní třídě v Porubě,“ doplnila Vítková.

Sdílejte článek