Nejnovější zprávy: Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Kultura

Freedom Fest? Úplně jiný festival na Slezskoostravském hradě!

Další ročník oblíbeného rodinného festivalu Freedom Fest proběhne v sobotu 21. května v okolí Slezskoostravského hradu (podhradí) a amfiteátru.

Hlavní hvězda festivalu Antea Langerová. Foto: Herbert Slavík

"Freedom Fest, to je den plný, pohybu, her a muziky. Připravujeme opět atraktivní program pro malé, velké, skupiny, jednotlivce i rodiny s dětmi," zvou organizátoři z ostravského centra Pant.

Součástí celodenního programu budou Hry bez hranic s Korunkou – děti se mohou těšit na tvůrčí dílny jako korálkování, malování na obličej, na kamínky, výrobu odznáčků s vlastním motivem, ale také na živá zvířátka, deskové hry, sportovní aktivity a spoustu dalších her, soutěží a zábavy.

Hry bez hranic doplní Parkour zóna s celodenním workshopem a exhibičním představením. Ostravská univerzita a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava připravují zónu s debatami či pohybovými aktivitami, jejichž součástí budou kupříkladu kondiční testy.

"Hudební scéna nabídne pestrou škálu interpretů. Hlavními hvězdami budou Aneta Langerová, Zrní či Vladivojna la Chia, ale těšit se můžete také na Geralda Clarka, Fifidroki a Jay Denver. Součástí bude také zóna s občerstvením, která bude k dispozici po celou dobu festivalu," zvou pořadatelé.

Ke vstupnému pořadatelé uvádí: „Jsme festival bez plotů a zábran, jsme Freedom Fest – ke svobodě patří také odpovědnost, nabízíme vstupné hrazené dobrovolně, za které účastníci získají milý dárek na památku, děti drobnost k snědku. Prodej vstupenek jsme zahájili 1. dubna. Proběhne ve třech cenových vlnách s doprodejem na místě v den akce. Výtěžek bude opět rozdělen pro veřejně prospěšnou činnost vybraných neziskových organizací a letos také na pomoc Ukrajině, resp. ukrajinským dětem, které utekly před válkou a žijí s námi v Ostravě a okolí.“

Pořadatelem akce je Centrum PANT, dále Slezskoostravský hrad, Středisko volného času Korunka, Ostravská univerzita a VŠB-Technická univerzita.

Prodej vstupenek probíhá přes server GoOut a ostravské Infocentrum.

Všechny informace naleznete na webu https://www.fredomfestival.cz a na Facebooku Centra PANT.