Kultura
31/08/2021 Petr Sobol

Havířovské slavnosti lákají na jednu pecku za druhou. Dorazí Kryštof, Chinaski nebo Lucie

Havířovské slavnosti rok co rok vábí návštěvníky na skvělý program. Letošní ročník, který proběhne od pátku do soboty 3. a 4. září, nebude výjimkou.

Takovou hudební nálož, jakou nabízí letošní ročník Havířovských slavností, byste jinde hledali jen stěží. Bohatý program odstartuje pátečním koncertem kapely Mirai a potrvá až dlouho do noci – na pódiu se přitom vystřídají kapely Inekafe, Rybičky 48, Chinaski a ve 23:15 vystoupí Lucie

A pořádný nářez to bude i další den. Sobotní program zahájí koncert uskupení Hradišťan & Jiří Pavlica, po kterém bude následovat slovenská kapela No Name, ale taky Ewa Farna, Ben Cristovao či Marek Ztracený.

Po jednadvacáté hodině se na pódiu představí havířovská skupina Kryštof a po ní to ještě rozbalí Horkýže Slíže ze Slovenska. Oslavy pak vyvrcholí krátce po půlnoci velkolepým ohňostrojem.

Součástí doprovodného programu bude také pohádková dětská farma, Michal Nesvadba, Hopsalín, Divadlo Loutkový svět, Lidová technická zábava a další lákadla.

„Všem návštěvníkům letošních Havířovských slavností přejeme nevšední hudební zážitky a radost z faktu, že jsme se po delší době mohli zase sejít v areálu Sportovní haly Slávie. Po celé dva dny je připraven i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Věříme v příznivé počasí a dodržování platných preventivních hygienických opatření v souvislosti s nemocí covid-19," uvedla tisková mluvčí Magistrátu města Havířova Rosalie Seidl Pokorná.

Až do čtvrtku se budou prodávat levnější vstupenky v on-line předprodeji a na pokladnách MKS Havířov, na místě pak bude stát dospělý lístek na jeden den 400 korun. Děti do deseti let mají vstup na akci zdarma.

Sdílejte článek