Kultura
06/02/2019 Admin PATRIOT

Hitparáda Knihcentra: Leden ovládl v beletrii Hartl a Nejlepší víkend

Magazín PATRIOT ve spolupráci s Domem knihy Knihcentrum.cz přináší hitparádu nejprodávanějších titulů v měsíci květnu.

V kategorii beletrie pro dospělé se nejvíce v lednu proddávala kniha Partika Hartla Nejlepší víkend. "Populární autor a jeho loňská novinka se drží na vrcholu hitparády od svého vydání," upozornil Pavel Hurta z Knihcentra.

Na druhém místě se umístila kniha Elli H. Radingerové Moudrost starých psů - srdečný a hřejivý kompliment nejlepším přátelům lidí – psům.

Další dvě místa obsadil opět Patrik Hartl a jeho knihy Malý pražský erotikon a Okamžiky štěstí. Žebříček pěti nejprodávanějších beletristických děl uzavírá Lars Kepler a kniha Lazar – nový strhující krimithriller známé švédské autorské dvojice, další případ komisaře Joony Linny.

Pokud jde o knihy pro děti a mládež, zde se v prvním měsíci letošního roku nejvíce v Knihcentru prodávala skvělá sci-fi pro dospívající Evoluce od Thomase Thiemeyera.

Na druhém místě byl další díl populární série Deník malého poseroutky Radosti zimy. Jeff Kinney tentokrát líčí situaci, kdy Gregovu školu zasypou hromady sněhu a celá čtvrť se promění v obrovské bojiště.

Třetí místo obsadila kniha Joanne K. Rowlingové Harry Potter a kámen mudrců. "První díl jedné z nejpopulárnějších knižních sérií na světě se opět vrací do naší hitparády," uvedl Pavel Hurta.

Na čtvrté příčce se umístila Lenka Vrtišková-Nejezchlebová s knihou Trojboj s draky – strhujícím příběhem triatlonisty Tomáše Slavaty, který zvítězil nad špatným zázemím i vlastními hendikepy, a pátou nejprodávanější knihou byl titul 20 výjimečných dívek, které změnily svět - neobyčejné osudy i úspěchy žen jako Coco Chanel, Edith Piaf nebo Agatha Christie.

V kategorii populárně naučné literatury pro dospělé v lednu zvítězil Tomáš Kosačík a jeho kniha Máme to rádi zdravě - jednoduchá, zdravá, a přesto výborná jídla, na kterých si pochutná celá rodina. Nová kniha Břicháče Toma opět na vrcholku hitparády!

Tak druhé místo tohoto žebříčku obsadil Tomáš Kosačík - tentokrát s titulem Břicháč Tom. Tento titul se na na vrcholcích hitparád ve své kategorii drží už téměř čtyři roky," upozornil Pavel Hurta.

Třetí místo obsadila kniha Miroslava Grebeníčka Ve znamení kříže, aneb církevní restituce a katolická církev u nás z pohledu komunisty.

Následují tituly Eli H. Radingerové Moudrost vlků – přední německá odbornice na vlky představuje zásadní a mnohdy dosud neznámé poznatky o životě vlků, a Velmi osobní kniha o zdraví od Margit Slimákové. Jak zvládat jídlo, kariéru, rodinu, péči o sebe, kritiku, věk a chuť na čokoládu.

Lednový tipem Knihcentra je kniha Františka Kotlety Řetězová reakce. Je po válkách, které nikdo nevyhrál. Šíří se hlad, chaos, otrokářství a postapokalyptické kulty. V sutinách Prahy se dějí strašné věci.

A k tomu se blíží nejhorší zima od doby, kdy začala poslední válka. Kultovní autor a jeho další postapokalyptická věc s českými reáliemi.

Sdílejte článek