Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Kultura

Hitparáda Knihcentra? Vede kniha o hubnutí

Magazín PATRIOT ve spolupráci s Domem knihy Knihcentrum.cz přináší hitparádu nejprodávanějších titulů v měsíci květnu.

Foto: Knihcentrum.cz

"V kategorii beletrie pro dospělé se nějvíce prodávalo těch to pět titulů," říká Pavel Hurta z Knihcentra: Michal Viewegh: Muž a žena – dvě novely nejznámějšího českého spisovatele na téma vztahy, Renata Červenková, Pavel Kolář: Labyrint pohybu - základní principy lidského pohybu a souvislosti s naším mozkem v rozhovoru s profesorem Pavlem Kolářem, Robert Bryndza: Do posledního dechu – další případ Eriky Fosterové – nový thriller britského autora, žijícího na Slovensku, Vlastimil Vondruška: Jičínské pole mrtvých – další případ Jiřího Adama z Dobronína, písaře komorního soudu, v historické detektivce od populárního autora a James Rollins: Koruna démonů – nový thriller světoznámého autora.

V žebříčku nejprodávanějších knih pro děti a mládež se nejvíce dařilo titulu Johna Greena Jedna želva za druhou - dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, román nejen pro dívky. Druhou nejčtenější knihou v květnu v této kategorii je Pán stínů od autorky Cassandra Clare. Jde o pokračování strhující trilogie Temné lsti, v jejímž prvním díle Paní půlnoci Cassandra Clare poprvé představila čtenářům nebezpečný a vzrušující svět odvážných lovců stínů. Na třetím místě je autorka Sarah J. Maasová a kniha Věž úsvitu – šestý díl fantasy série Skleněný trůn.

"Pokud jde o populárně naučnou literaturu pro dospělé, pak zde s přehledem vítězí kniha Tomáše Kosačíka Břicháč Tom, která se už tři roky se drží na vrcholcích hitparád ve své kategorii. Pro ty, kdo chtějí něco udělat se svou tloušťkou je to ideální titul," říká Pavel Hurta.

Na dalších dvou místech této kategorie jsou Eli H. Radingerová s titulem Moudrost vlků – přední německá odbornice na vlky nám představuje zásadní a mnohdy dosud neznámé poznatky o životě vlků a ukazuje: vlci by byli lepšími lidmi, než jsme my, pořadí uzavírá Margit Slimáková: Velmi osobní kniha o zdraví - Jak zvládat jídlo, kariéru, rodinu, péči o sebe, kritiku, věk a chuť na čokoládu.

A jaký je tip Knihcentra? "Doporučuji knihu Miloše Urbana Hastrman - jde o nové vydání skvělého románu českého spisovatele, vyšlo v souvislosti s filmovým zpracováním, které je aktuálně v kinech," dodává Pavel Hurta.

Fotogalerie