Kultura
26/01/2020 Martin Jiroušek

Hladnov Rock Choir vyprodal Dům kultury, jejich snem jsou Colours of Ostrava

Queen a Led Zeppelin v Ostravě a na jednom pódiu? A co takhle vánoční koleda? Ostravští patrioti Hladnov Rock Choir před vyprodaným sálem a skvělým publikem Domu kultury města Ostravy koncem loňského roku ukázali, jak úžasné spojení to může být.

Alternativní pěvecký sbor mladých vznikl v roce 2014 na půdě Gymnázia Hladnov v Ostravě. Sdružuje nadané zpěváky a muzikanty se zájmem o interpretaci populární a rockové hudby pod vedením Miroslava Hlavačky.

V současné podobě má 35 členů a není nováčkem ve svém oboru. Návštěvníci jej například znají z několika ročníků Festivalu v ulicích, kdy úspěšně zaplnili pódium na Černé louce.

Kromě řady kulturních akcích v regionu, nahrával Hladnov Rock Choir v Českém rozhlase Ostrava nebo v Divadle Antonína Dvořáka. Za svou krátkou ale intenzivní dobu působení oslovil a spolupracoval s významnými umělci Moravskoslezského kraje jako je Jurij Galatenko, Rudy Horvat nebo Laetittia String Quartet.

Mezi jeho největší hity patří nahrávka vlastní verze Bohemian Rhapsody od kapely Queen. Původní videoklip je k vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=Pkq4upkIt04

Mezi své dosavadní vrcholy hladnovský soubor počítá právě loňský Vánoční koncert v Domě kultury města Ostrava, kdy se mu podařilo vyprodat největší sál. Dopomohl jim k tomu smyčcový kvartet Laetitia a kapela Hladnov rock band s profesionálními hráči ve složení: Radim Přidal (kytara), Vašek Khýr (bicí), Franta Komárek (basa) a Dominik Duda (klavír).

„Jsem přesvědčen, že členové sboru i přizvaní hudebníci předvedli v předvánočním čase nezapomenutelnou show, ve které se setkali legendy Queen, Coldplay, Led Zepplin, Daft Punk a další s klasickými vánočními koledami Tichá noc v netradičním jazzovém aranžmá, až po tradiční africké písně,“ říká René Klapetek, manažer sboru.

Večer stylově odpovídající atmosféře moderoval Radek Slaný. „Celým programem se nesla elektrizující atmosféra mezi posluchači a účinkujícími. Na podiu se střídali jednotliví členové sboru v sólových výstupech a svými výkony překonávali jeden druhého,“ líčí René Klapetek.

Koncert podle něj gradoval hned několikrát. „Mezi vrcholy se zařadilo provedení skladeb Led Zeppelin – Starway to Heaven, Queen – Who Wants to Live Forever, Radio Gaga nebo Eric Whitacre – Fly to Paradise. Na konci atmosféra připomínala rockový koncert neboť publikum dlouhým potleskem ve stoje odměnila Hladnov Rock Choir za předvedený výkon,“ popisuje úspěšný koncert Klapetek.

Ten ale neměl konce, protože následoval přídavek, ve kterém viditelně dojatý sbormistr Miroslav Hlavačka přidal se svými svěřenci skladbu Don’t Stop Me Now kapely Queen. Ohromené publikum si jej tentokráte vyslechlo ve stoje.

Rockový sbor, který svou existencí i nasazením nemá v českých vodách populární hudby obdoby jde za svým pomyslným snem. Tím, je, jak prozradil ředitel hladnovského Gymnázia Daniel Kašička účast na Mezinárodním hudebním festivalu Colours of Ostrava a koncert v ostravské hale Gong.

„Vzhledem k předvedenému výkonu by se tento sen mohl stát skutečností neboť Hladnov Rock Choir jenom potvrdili fakt, že v Ostravě se vždy rodili skvělí muzikanti, kteří se nebáli bořit stereotypy a náš region na ně mohl být právem hrdý,“ dodává René Klapetek.

Sdílejte článek