Kultura
18/12/2019 Tomáš Svoboda

Ho Hey! Na Colours of Ostrava zahraje i americká kapela The Lumineers

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přidává k první oznámené hvězdě Twenty One Pilots další kapely mnoha žánrů: folkrockové The Lumineers, mladou norskou zpěvačku Sigrid, mystickou severskou formaci Wardruna či australskou zpěvačku Tones and I proslavenou hitem Dance Monkey.

Mezi nově potvrzenými hudebníky je také německá pochodová techno dechovka Meute, divoké ruské The Hatters a odvázaní ska-punk-rockoví Bazzookas z Amsterdamu.

„Sedm nově zveřejněných jmen včele s The Lumineers a Sigrid dokládá velkou žánrovou pestrost, která je Colours of Ostrava vlastní. Společné je jim to, že nabídnou návštěvníkům skvělé koncertní zážitky,” uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Američtí The Lumineers hrají písně s nakažlivými melodiemi a silnými texty. S chytlavým hitem Ho Hey v roce 2012 dobyli svět, propadla mu rádia, letní mejdany, reklama i televizní seriály.

Zpěvák a kytarista Wesley Schultz, bubeník Jeremiah Fraites a donedávna violoncellistka Neyla Pekarek, kterou nově vystřídala houslistka Lauren Jacobson, po právu získali nominace na Grammy, jejich velký fanoušek Barack Obama je dvakrát pozval do Bílého domu a U2 nebo Tomu Pettymu otevírali koncerty. Nadšeně byla přijata také skladba The Hanging Tree složená pro film Hunger Games.

Norská zpěvačka a skladatelka Sigrid jako druhá nejmladší přesvědčivě zvítězila v BBC Music Sound of 2018, získala Norwegian Grammy Awards, stala se miláčkem davů v Glastonbury i na Coachelle a vystoupila během předávání Nobelovy ceny míru. A ještě než vydala debutové album Sucker Punch, v žebříčcích bodovaly virální hity Don't Kill My Vibe nebo Strangers.

Z Norska přijede do Ostravy také kapela Wardruna, hudební projekt skladatele, zpěváka a muzikanta Einara Selvika aka Kvitrafna, čerpající z vášně pro severskou mytologii a spiritualismus. Německé Meute, s podtitulem Techno Marching Band, tvoří jedenáct dechařů, bubeníků a hráč na marimbu. S neuvěřitelnou přesností nejen na pódiu, ale i v ulicích či na náměstích, hrají techno a house skladby od známých autorů taneční hudby.

Australská autorka a zpěvačka Toni Watson, alias Tones and I, opanovala svými skladbami Dance Monkey a Johnny Run Away hitparády nejen v Austrálii, ale i v dalších dvaadvaceti zemích světa. Ruští The Hatters si razí cestu světem svojí Russian gypsy punk folk street alco-hardcore muzikou - šílenými, zběsilými i humornými vystoupeními, kterým na pódiu vévodí obří balalajka.

Ska-punkoví Bazzookas z Amsterdamu už deset let brázdí Evropu se žlutým školním autobusem a na Colours of Ostrava se po vrátí po pěti letech s novým albem, novou show a ještě šílenějšími nápady.

Devatenáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 15. do 18. července 2020 v areálu ostravských Dolních Vítkovic. Program na 24 venkovních i krytých scénách nabídne přes 450 bodů - vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.

Sdílejte článek