Byznys
02/09/2016 Tomáš Svoboda

Hokejové Vítkovice mají nového majitele a legenda Černík odchází do čestné funkce

Vzájemnou dohodou mezi hlavními akcionáři hokejového klubu HC Vítkovice Steel byla dokončena jednání o změně vlastnické struktury. Novým majoritním vlastníkem se stal viceprezident ČSLH a prezident APK LH Aleš Pavlík. Klub to v pátek oznámil v tiskové zprávě.

Nový majoritní vlastník Aleš Pavlík je s managementem vítkovického klubu spjatý od roku 2005. Doposud byl jedním z hlavních akcionářů, byť s menšinovým podílem. Již v létě realizované změny v managementu hokejových Vítkovic i v jejich extraligovém kádru jsou tak nyní završeny i změnou na pozici vlastníka klubu.

„O prodeji jsme jednali delší dobu, nebyla to otázka týdnů, ale měsíců. Za svou výhodu považuji, že za dobu svého působení znám fungování i financování klubu, který vždy patřil k české hokejové špičce. Věřím, že s novým managementem, který od léta už v organizaci pracuje, se nám podaří celý klub posunout zase o výrazný kus kupředu,“ uvedl Pavlík.

V tiskové zprávě se dále uvádí, že s nástupem nového vlastníka se s Vítkovicemi neloučí legenda vítkovického i československého hokeje, mistr světa a olympijský medailista František Černík, který klub vedl od roku 2004 jako prezident. Od nové sezony bude působit ve funkci čestného prezidenta.

Vítkovice do extraligové sezóny vstoupí už příští týden v pátek. Jubilejní 80. ročník nejvyšší soutěže začnou prestižním domácím soubojem s pražskou Spartou (9. září od 17:00).

 

Sdílejte článek