Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Společnost

Hráči Vítkovic vypadl na led mobil. Odmítá, že jej měl kvůli online sázení

​Kvůli nevídané věci byli nuceni v pátečním zápase mezi Plzní a Vítkovicemi rozhodčí přerušit hru.

Jan Hruška. Foto: hc-vitkovice.cz

Na ledě byl objeven mobilní telefon. Posléze se ukázalo že patří útočníkovi HC Vítkovice Ridera Janu Hruškovi, kterému během prvního střídání druhé třetiny vypadl z výstroje.

Klub vydal prohlášení, v němž jednání hráče označil za nešťastnou náhodu.

"Druhá třetina pátečního střetnutí Vítkovic v Plzni byla ve svém úvodu přerušena kvůli kuriózní příhodě. Na ledě byl objeven mobilní telefon. Později bylo zjištěno, že vypadl z výstroje útočníka Vítkovic Jana Hrušky. Vpravdě nevídaná věc, která řadu fanoušků pobavila, ale také se řady příznivců či partnerů mohla dotknout," uvedl klub.

„Jménem HC VÍTKOVICE RIDERA se omlouvám všem, kterých se tato kuriózní situace jakkoli dotkla – fanouškům, partnerům, sponzorům, příznivcům. Věc jsme probrali s hráčem Janem Hruškou interně, došlo k nešťastné náhodě, která se ale přihodit jednoznačně neměla. I v našem interním disciplinárním řádu je, že mobilní telefon do kabiny během zápasu či tréninku nepatří. Samozřejmě s ohledem na to je absolutně nepřípustné, aby hráč měl mobilní telefon u sebe ve výstroji přímo na ledě,“ podává vysvětlení sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Dodává, jaký postih čeká Jana Hrušku za manipulaci s mobilním telefonem během utkání v kabině: „Náš interní disciplinární řád přísně zakazuje používání mobilu v kabině, ať už během tréninků, nebo vůbec během zápasů. S Honzou Hruškou jsme už o tom mluvili a bude potrestán finanční pokutou dle našeho interního sazebníku. Věřím, že to bude výstrahou i pro ostatní.“

Jak už to ve světě sociálních sítí bývá, někteří přispěvatelé začali spekulovat o tom, zda Jan Hruška neměl u sebe mobilní telefon kvůli online sázení.

„To kategoricky odmítám a věřím, že každý, kdo takto přemýšlí, to myslí jenom v legraci a s notnou dávkou nadsázky. Vnitřně mě uráží, že si někdo může něco takového myslet. Ano, stala se chyba, s hráčem jsme si ji mezi sebou vyříkali, ale znovu důrazně odmítám, že by se jednalo o nějaké nekalé věci, jako jsou sázky a podobně,“ říká rázně Šimíček.

Sám Jan Hruška své chyby lituje: „Celý tenhle incident mě mrzí. Mobilní telefon jsem s sebou na led rozhodně nebral vědomě, rozhodně na něj nemám na kalhotách nějakou kapsu nebo něco podobného. Zapadl mi do výstroje nešťastnou náhodou o přestávce, já si toho nevšiml a nevědomky jsem s ním ve výstroji odešel na led. Tam mi vypadl, naštěstí na něj nikdo nenajel a nezranil se o něj. Samozřejmě přijímám pokutu, protože mobil do kabiny nepatří.“

"Z pohledu HC VÍTKOVICE RIDERA je tak celá kuriózní situace s mobilním telefonem adekvátně uzavřena," dodal klub.