Společnost
15/05/2024 Petr Sobol

Rezidence Stodolní: nadčasové moderní bydlení po vzoru londýnské King´s Cross

Vizualizace: se souhlasem Bogle Architects

V centru Ostravy, jen krok od galerie PLATO, se rodí projekt Rezidence Stodolní od developerské společnosti Linkcity.

Projekt má ambice změnit tvář celé lokality. Výstavba polyfunkčního domu s byty, obchody a službami na místě chátrajících budov se inspiruje úspěšnými revitalizacemi městských brownfieldů ve Velké Británii: architektonický návrh je totiž dílem uznávaného mezinárodního studia Bogle Architects.

Základní kámen projektu na rozhraní ulic Masná, Stodolní a Porážková položí developer již letos a dokončení plánuje za dva roky. Rezidence Stodolní nabídne 131 bytů různých dispozic od funkčně řešených 1+kk až po prostorné 4+kk. Zahájení prodeje před čtyřmi měsíci se setkalo s velkým zájmem: rezervováno je již přes 50 bytů.

„Inspirací architektů je londýnská oblast King´s Cross, která je ukázkou zdařilé revitalizace městských částí. Prolíná se v ní mnoho funkcí: moderní bydlení, kultura, komerce, zeleň, staré i nové objekty. V tomto duchu chceme propojit výjimečnou architekturu s udržitelnými řešeními a zohlednit potřeby místní komunity. Věříme, že Rezidence Stodolní přinese lokalitě novou energii a že se podaří vytvořit příjemný prostor pro život, práci a relaxaci,“ říká Kristýna Zavrtálková, generální ředitelka Linkcity.

Důraz na ekologii a vybavenost

Projekt zahrnuje šest retailových jednotek včetně supermarketu. Cílem investora je přilákat i provozovatele pekárny, kavárny či lékárny. Bytová část je doplněna o komunitní zahrady pro rezidenty.


Kristýna Zavrtálková. Foto: se souhlasem Linkcity

Polyfunkční dům je navržen s důrazem na energetickou úspornost a ekologii: počítá se mj. s fotovoltaikou na střeše a přípravou pro nabíjení elektromobilů v suterénní garáži.

Respekt ke geniu loci místa

Architektura Rezidence Stodolní reflektuje charakter okolí a citlivě jej doplňuje. Výběr materiálů a designové prvky jako cihlové obklady či moderní omítky spolu s detaily kovových konstrukcí jsou v harmonii s industriální historií a zároveň i současností lokality. Město ve spolupráci s developerem vytvoří i novou pěší zónu, která propojí rezidenci s galerií PLATO a poskytne zeleň i prostor pro relaxaci.

Klíč k moderní a udržitelné Ostravě

Rezidence Stodolní slibuje stát se nejen komfortním domovem budoucích rezidentů, ale také impulzem pro další rozvoj centra Ostravy. S moderní architekturou, širokou nabídkou bytů a obchodních prostor a s důrazem na udržitelnost je připravena naplnit očekávání klientů, kteří hledají atraktivní bydlení.

Sdílejte článek