Kultura
03/12/2017 Jaroslav Baďura

Hvězdami Štěrkovny Open Music budou Nohavica a Klus!

Hlavní hvězdou příštího ročníku festivalu Štěrkovna Open Music bude písničkář Jaromír Nohavica. Festival bude třídenní a na břehu Hlučínského jezera se uskuteční od 26. do 28. července. Dalším nově zveřejněným interpretem je úspěšný písničkář Tomáš Klus.

Nohavica v Hlučíně uvede dvouhodinový koncert, na němž podobně jako v pražské O2 aréně zazní zpěvákovy největší hity i písně z čerstvě vydaného alba Poruba. Na akordeon a piano jej doprovodí vynikající muzikant z Varšavy Robert Kusmierski a na perkuse a bicí Pavel Plánka.

„O vystoupení Jarka jsme usilovali téměř deset let, z toho poslední tři roky velmi intenzivně. Podařilo se to až na chystaný 14. ročník. Pro festival i Hlučín a celý Moravskoslezský kraj to bude jistě velká událost,“ řekl David Moravec z pořádající společnosti New Wind Production.

Pořadatelé zveřejnili i další velké jméno programu. Příští rok na Štěrkovně Open Music vystoupí i Tomáš Klus. „I tohoto interpreta jsme se snažili pro náš festival získat řadu let. Jde o neuvěřitelnou shodu okolností, že se to podařilo zrovna nyní, když bude i Jarek. Připravujeme mimořádně silný ročník,“ dodal další z pořadatelů Matěj Ostárek.

Už dříve pořadatelé zveřejnili, že v roce 2018 bude v Hlučíně na Štěrkovně Open Music hrát slovenská kapela Horkýže slíže a nejlepší balkánské dechovky Boban a Marko Markovič a Fanfara Ciocarlia. Ty se utkají ve společném souboji v rámci speciálního projektu Balkan Battle Live.

Vedle toho festival, který je pořádán za podpory města Hlučín, Moravskoslezského kraje a generálního partnera stavební společnosti Tomáš Straub, nabídne vše, na co jsou návštěvníci zvyklí.

„Především to bude pohoda a romantika u jezera. Připravujeme velkou dětskou scénu i program pro seniory v Domově pod Vinnou horou. Jezero by opět měly brázdit plachetnice či vodní skútry. Hlučín ozdobí stovky dětských obrázků,“ doplnil Matěj Ostárek.

Předprodej vstupenek zajišťuje síť Ticketstream. K dostání jsou i v hlučínské Hospodě 56 či v opavské prodejně Sluna. Další informace zájemci najdou na Facebooku a na stránkách www.sterkovnamusic.com.

Sdílejte článek