Kultura
23/11/2023 Petr Sobol

Kapela BUTY v sobotu na Ostravských Vánocích nezahraje, nahradí ji Michal Hrůza

Ilustrační foto: se souhlasem Ostravských Vánoc

Ostravské Vánoce přináší změnu programu rozsvícení vánočního stromu.

Z důvodu nemoci bubeníka kapely BUTY Richarda Kroczka zahraje v sobotu 25. listopadu při slavnostním rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí Michal Hrůza a kapela Hrůzy.

„Přestože nás to velice mrzí, nemoc si bohužel nevybírá, a proto jsme museli sáhnout k dramaturgické změně. Od 19:00 hodin na Hlavní scéně na Masarykově náměstí zahraje Michal Hrůza a kapela Hrůzy. Věříme, že jde o důstojné řešení,“ říká mluvčí Ostravských Vánoc Pavlína Merendová. Další program slavnostního zahájení se nemění. Od 17 hodin se budou mezi lidmi pohybovat andělé na chůdách, v 18 hodin proběhne slavnostní zahájení, na které bude navazovat show k rozsvícení vánočního stromu v podání Art Prometheus. Strom se rozsvítí zhruba v 18:30 hod.

„S kapelou BUTY zůstáváme v kontaktu, přejeme panu Kroczkovi brzké uzdravení a pokusíme se jejich vystoupení přinést veřejnosti v rámci akce Ostravské Vánoce v příštím roce,“ doplňuje za realizátora Merendová.

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Ostravy a starosty městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Organizátorem Ostravských Vánoc 2023 je statutární město Ostrava, které jejich realizaci již třetím rokem svěřilo společnosti Černá louka s.r.o. Akce se uskuteční v termínu od 25. 11. 2023 do 1. 1. 2024 na čtyřech scénách.

Sdílejte článek