Kultura
01/02/2020 Jaroslav Baďura

​Kapely Mirai a TTIOT získaly dvojnásobnou nominaci na Cenu Jantar

Pořadatelé Moravskoslezských kulturních Cen Jantar zveřejnili nominace hned v několika kategoriích.

Nejnovější nominace se týkají oblasti populární hudby, kde bodují zejména kapely Mirai a The Truth Is Out There (TTIOT), které jsou nominovány ve dvou kategoriích – Kapela roku a Píseň roku.

Obě tyto kapely na galavečeru i vystoupí. Zveřejněny byly také nominace v oblasti výtvarného umění, vážné hudby a činoherního divadla.

Kompletní nominace za populární hudbu byly zveřejněny v pátek. V kategorii Kapela roku získali nominaci frýdecko-místecká kapela Mirai a ostravské kapely TTIOT a Porcelaine People.

V kategorii Interpret roku jsou nominováni hudebníci Marian Friedl, Tomáš Kočko a kytarista Petr Uvira. Šanci na získání titulu Interpretka roku mají zpívající klavíristka Beata Hlavenková a písničkářky Kaczi a Beata Rakowská alias Palma.

V kategorii Píseň roku pak nominaci získaly písně Bouře od opavské kapely Kofe-in, I přes to všechno frýdecko-místeckých Mirai a skladba All Little Revoluions od kapely TTIOT.

Známy jsou také nominace v kategorii artificiální hudby. „V kategorii Interpret roku získali nominaci klavíristé Jan Bartoš a Ivo Kahánek, který na galavečeru i vystoupí, a houslistka Hana Kotková. V kategorii Hudební těleso byly nominovány soubory Benda Quartet, Camerata Janáček a Ostravská banda,“ informoval koordinátor odborných porot Cen Jantar Aleš Honus.

Známy jsou nominace i za výtvarné umění, kde byli nominováni Aleš Hudeček a Marius Konvoj za výstavní činnost a sochař Jan Šnéberger za venkovní realizace dvou artefaktů - pamětní desky k 17. listopadu v Ostravě a skulptury na hrobě sochaře Augustina Handzela.

V kategorii činoherního divadla jsou nominováni herci Jakub Burýšek, Jan Fišar a Norbert Lichý a herečky Anna Cónová, Lada Bělašková a Petra Kocmanová. V kategoriích opery, muzikálu a operety, baletu a literatury budou nominace vyhlášeny během následujícího týdne.

Ceny Jantar, které se udělují pod záštitou Moravskoslezského kraje, budou rozdány už potřetí celkem v osmi uměleckých oborech. Součástí ceremoniálu s oceňováním laureátů bude 15. března galakoncert v aule Gong v Dolních Vítkovicích.

Program bude přístupný i pro širokou veřejnost. Během galakoncertu vystoupí například klavírní virtuos Ivo Kahánek, sopranistka Veronika Rovná Holbová, kapely Mirai, The Truth Is Out There a Bratři Orffové, zpěvačka Vladivojna La Chia, muzikálový zpěvák Lukáš Adam, Přípravný sbor Permoník a orchestr souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

Vstupenky na galavečer jsou k prodeji na webových stránkách www.cenyjantar.cz a v předprodejové síti Ticketstream.

Sdílejte článek