Kultura
23/02/2022 Jaroslav Baďura

Kino Art Ostrava po šedesáti letech provozu končí

​Kino Art v Domě kultury města Ostravy (DKMO) je kvůli technické závadě od 18. prosince mimo provoz a nákladná oprava spolu s plánovanou uzávěrou a rekonstrukcí budovy přiměla vedení kulturního domu provoz kina již neobnovovat.

Kino v Domě kultury města Ostravy má za sebou šedesátiletou historii a před sebou zřejmě úspěšnou budoucnost v novém kabátě. Nyní je však zavřené a jeho provoz se v dohledné době neobnoví.

Jedinou výjimkou jsou záznamy přenosů z Metropolitní opery v New Yorku, které se v provizorním režimu podaří udržet na programu až do června. V plánu je také letní kino na rozloučenou.

V loňském roce se kino Art opakovaně potýkalo s technickými problémy, které vyvrcholily 18. prosince. Na vině byla nefunkční součástka v projektoru.

Její oprava se však ukázala být nejen nákladná, ale s ohledem na současnou globální logistickou krizi také časově náročná. Kino před sebou navíc mělo poslední měsíce fungování před plánovanou rekonstrukcí kulturního domu a s ní spojenou uzávěrou celé budovy, která nastane na konci června.

Po zvážení všech okolností se proto vedení DKMO rozhodlo, že provoz kina před rekonstrukcí již neobnoví.

„Ačkoliv jsme přesvědčeni, že Art bude na mapě ostravských jednosálových kin chybět, těšíme se zároveň na to, co přinese budoucnost. Po znovuotevření domu kultury budeme na odkaz kina Art rádi navazovat,“ naznačuje místopředsedkyně představenstva Petra Javůrková.

V rámci rekonstrukce se totiž počítá s přesunem kinosálu do míst, kde kdysi sídlilo legendární Kino náročného diváka. Nové prostory s vlastním vchodem rovnou z ulice pojmou asi dvě stovky diváků a sloužit budou nejen k filmovým projekcím, ale také k workshopům, přednáškám či konferencím.

Sdílejte článek