Nejnovější zprávy: Akce plná netradičních zážitků. Ostrava ožila Freedom Festem David Pastrňák má 26 let. Na MS září, v NHL se spekuluje o jeho výměně z Bostonu

Sport

Konec vítkovické legendy. Ztratil jsem chuť do hokeje, řekl Roman Polák

Dvě sezony a dost. Další už Roman Polák v dresu Vítkovic nepřidá. Bývalý reprezentační bek se zkušenostmi z NHL končí kariéru.

Roman Polák ukončil kariéru. Foto: se souhlasem HC Vítkovice Ridera

Roman Polák se vrátil do Vítkovic před sezonou 2020/21. měl za sebou bohatou kariéru v NHL, kde hrával za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. Řízný bek odehrál v nejlepší lize světa téměř 900 zápasů a posbíral v nich 144 bodů.

Ostravský rodák si zahrál taky na olympiádě v roce 2010, startoval dvakrát na mistrovství světa a byl členem českého týmu na Světovém poháru 2016.

Po svém návratu do Vítkovic se ihned stal výraznou extraligovou personou a dokonce se spekulovalo o jeho návratu do národního týmu. Polák se ale v šestatřiceti letech rozhodl ukončit kariéru. „Těch motivů bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ řekl Polák pro vítkovický web.

Dalším důležitým důvodem, proč se rozhodl skončit, byla zdravotní stránka. „Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi a dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ dodal Polák.