Sport
01/05/2022 Petr Sobol

Sázka na Ostravu se vyplatila. Tak zase za dva roky, na mistrovství světa!

Čeští hokejisté v Ostravě uhráli bod s olympijskými šampiony z Finska, zesměšnili Švédy, připsali si povinnou výhru s Rakouskem a po zásluze ovládli České hokejové hry.

České hokejové hry se hrály poprvé v historii v Ostravě a byla to paráda. Skvělá kulisa panovala už v úvodním duelu s Finskem, aby pak vyprodaná aréna bouřila během demolice švédského týmu.

Na zápas s Rakouskem, které Češi porazili 4:1, pak dorazilo necelých šesti tisícovek diváků. A ti reprezentaci vyprovodili bouřlivým potleskem.

„Turnaj pro nás byl výborným testem. Po Finech a Švédech byli Rakušani úplně odlišní. Na všechny tři každopádně narazíme v Tampere (na mistrovství světa). Celkově vzato mě výkony hráčů i výsledky potěšily. Vyhráváme, roste sebevědomí a v kabině je vítězná nálada,“ říkal po vítězném turnaji spokojeně finský kouč českého týmu Kari Jalonen, pod jehož vedením se národní tým ohromně zvedl a fanouškům dělá zase radost.

Po Českých hokejových hrách však přišly velké škrty, které z týmu vyřadily dvanáct hráčů. V přípravě na světový šampionát končí brankář Petr Kváča, obránci Lukáš Kaňák, Vojtěch Budík, Richard Nedomlel, Jakub Jeřábek a Libor Šulák i útočníci Pavel Kousal, Jan Hladonik, Petr Fridrich, Patrik Zdráhal, Adam Klapka a Ondřej Beránek.

Reprezentaci naopak doplní extraligoví šampioni z Třince Tomáš Kundrátek s Davidem Musilem i Michal Moravčík a Filip Chlapík ze Sparty.

Na Švédských hrách, které budou posledním testem před šampionátem, se v týmu objeví taky David Krejčí a k reprezentaci se připojí i sedm posil z NHL - Tomáš Hertl, Jakub Vrána, Filip Hronek, Radim Šimek, Dmitrij Jaškin, Dominik Simon a Karel Vejmelka.

Jedna mise končí, další už brzy začíná. Na ostravské dobrodružství se však jen tak nezapomene. Sázka na Ostravu se reprezentaci vyplatila a byla tou nejlepší pozvánkou na mistrovství světa 2024. To má totiž společně s Prahou hostit právě Ostrava.

Sdílejte článek