Politika
28/08/2020 ČTK

Kopřivnická radnice má novou radu, ve funkci zůstal jen starosta

​​Radnice v Kopřivnici na Novojičínsku má novou radu. Ve funkci zůstal jen starosta Miroslav Kopečný (ODS).

Důvodem změny bylo, že nástupce zastupitelky, jež v lednu zemřela, podle starosty s uzavřenou koalicí nespolupracoval. Starosta Kopečný to řekl po jednání zastupitelstva.

Nově je v radě kromě ODS ještě ANO, ČSSD, Piráti, Pro zdraví a sport a tři nezařazení zastupitelé. V původní koalici tvořila ODS, Krásná Kopřivnice, KDU-ČSL a SNK.

Problémy dnes už bývalé rady podle starosty začaly v lednu, kdy zemřela jedna koaliční zastupitelka. Její nástupce odmítl s koalicí spolupracovat a ta oslabila.

"Chybějící hlas se projevil v červnu, kdy jsme potřebovali odhlasovat řadu důležitých věcí," uvedl starosta. "Na původním půdorysu jsme shodu nenašli. Proto jsme sestavili koalici novou," řekl.

Koalice má v zastupitelstvu s 21 členy 11 hlasů. ODS bude mít v sedmičlenné radě dvě křesla včetně funkce starosty. Kopečný ji obhájil. ANO bude mít také dva radní a z toho jednoho místostarostu. Tím se stal Dušan Krompolc.

Dalším místostarostou a členem rady se stal jeden z nezařazených zastupitelů René Lakomý zvolený za SNK. V radě je ještě jeden zástupce Pirátů a jeden nezařazený zastupitel (zvolený za SPD).

Sdílejte článek