Kultura
01/06/2023 Petr Sobol

Kozub s Krhutem chystají koncert v Ostravar Areně, vstupenky jsou v prodeji

Oblíbení zpěváci Jiří Krhut a Štěpán Kozub představili v úterý večer v Kině Lucerna v předpremiéře svůj nejnovější videoklip písně s názvem Vrať srdce.

Píseň i klip je inspirován tématikou první pomoci. "Téma první pomoci je v dnešní společnosti trochu opomíjená záležitost, při tom každý z nás se může v životě dostat do situace, kdy bude mít v rukou záchranu lidského života,” říká k projektu zpěvák a hlavní tvář videoklipu, Štěpán Kozub. Režie klipu se ujal Adam Parma z ostravského studia Film21, natáčení probíhalo v Praze a jejím okolí letos v dubnu. “Jde o náš dosud nejvýpravnější videoklip, zejména pokud jde o masky, které Štěpána přeměnili v otce, dědečka a dokonce i pradědečka, ale také co do lokací, natáčeli jsme například v pražském Klementinu a dokonce i na střeše Národního divadla,” doplňuje Jiří Krhut, autor hudby a textu. Oficiální premiéra videoklipu proběhne 15.6. v ostravském kině Luna.

Současně s klipem byla divákům představena také putovní výstava 27 fotografií z videoklipu s názvem Vrať srdce, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o tématu první pomoci. “Výstava bude k vidění na několika místech v průběhu celého roku, mimo jiné právě v Klementinu nebo Národním divadle,” říká Pavel Kopp, který je jejím autorem a zároveň kameramanem videoklipu.

Na závěr večera připravila dvojice Krhut & Kozub pro své fanoušky jedno velké překvapení, když oznámili, že zahájili prodej vstupenek na svůj Vánoční koncert v Ostravar Areně. “Koncert v Ostravar Areně je dosud náš největší koncert pod střechou. Větší bylo už jen vystoupení na loňských Colours of Ostrava, kde bylo téměř 15 tisíc lidí,” říká o připravované akci Štěpán Kozub, a dodává, že v letošním roce dvojice vystoupila pouze v Bratislavě a uspořádá benefiční koncert pro organizaci HAIMA Ostrava, která pomáhá dětem zasaženým vážnou nemocí.

“Veškeré naše úsilí momentálně směřuje k Ostravar Areně, vše ostatní jsme dali k ledu,” vysvětluje Jiří Krhut. “Máme za sebou několikaměsíční přípravu a další perné měsíce nás ještě čekají, ale připravujeme našim fanouškům doslova jedinečný zážitek, na koncertě nás totiž vůbec poprvé doprovodí celá kapela, složená jen pro tento koncert, jejímiž členy budou například i někteří členové kapely Bandjeez, která byla a vždy bude spjata s Davidem Stypkou. Diváci tak budou mít jedinečnou příležitost slyšet zcela nové aranže oblíbených písní v jejich podání.” Dvojici doprovodí na koncertu již tradičně také ostravská zpěvačka a textařka Barbara Kanyzová.

“Zkrátka, chcete-li si užít příjemný večer v předvánočním čase plný pohodových písní a našeho jemného humoru, který je nedílnou součástí našich koncertů, jste srdečně zváni,” zve fanoušky na akci Štěpán Kozub.

Koncert proběhne 2.12.2023, od 19:00 hodin v Ostravar Areně. Prodej vstupenek byl zahájen prostřednictvím sítě Ticketportal.

Sdílejte článek