Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Politika

Kraj koupí za 10 milionů výletní loď na Slezskou hartu

Moravskoslezský kraj podpoří vyhlídkové plavby po Slezské Hartě. Krajští zastupitelé dnes rozhodli, že uvolní deset milionů korun na nákup a provoz velkokapacitní lodi.

Dotaci získá svazek obcí Mikroregion Slezská Harta, který je neziskovou organizací a lodní dopravu na vodní nádrži provozuje.

„Vyhlídkové plavby patří v hlavní turistické sezoně mezi nejvyhledávanější atraktivity v oblasti přehrady Slezská Harta a přilehlém okolí. Cestovní ruch v této části regionu je mnohdy jedinou alternativou rozvoje malého a drobného podnikání,“ řekl náměstek hejtmana Ivan Strachoň (KSČM).

Lodní doprava je na Slezské Hartě provozována od roku 2010 v Leskovci nad Moravicí. Pro turisty je k dispozici loď Santa Maria pro 12 lidí.

„Stávající loď však nedokáže pokrýt poptávku po této atrakci a také svazek obcí Mikroregion Slezská Harta, který je neziskovou organizací, není schopen zajistit její finančně nákladný provoz. Proto požádal Moravskoslezský kraj o poskytnutí neinvestičního příspěvku na provoz ve výši jeden milionu korun na dobu pěti let,“ uvedla mluvčí kraje Petra Špornová.

Dalších devět milionů korun pak bude určeno přímo na nákup lodi. Nová loď by měla mít minimálně 45 míst a bude na elektrický pohon, což vyžaduje správce vodního díla – státní podnik Povodí Odry.

Loď bude schopna přepravovat i jízdní kola a handicapované na invalidním vozíku. Loď by podle Strachoně mohla být k dispozici do konce roku.