Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Byznys

Lázně Darkov vybudují v Karviné termální park za 650 milionů

Lázně Darkov chtějí v Karviné vybudovat termální park za 650 milionů korun. Mají už zpracovanou zastavovací objemovou studii, podle níž by měly být vybudovány nové objekty s vodní plochou 1800 metrů čtverečních.

Vizualizace: Lázně Darkov

V tiskové zprávě to uvedl mluvčí lázní Miroslav Slaný. Pokud půjdou všechna řízení bez komplikací a lázním se podaří i zajistit spolufinancování, mohl by se podle mluvčího park otevřít v roce 2020 nebo 2021.

"Termální park bude určen pro širokou veřejnost a bude otevřen celoročně. Jeho kapacita dosáhne cca 600 lidí v jeden okamžik, v letních měsících dokonce až 1000 lidí," uvedl Slaný.

Vzniknout má nová bazénová hala, kterou spojovací krček propojí s budovou Rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích. "Počítá se také s výstavbou nového vstupního objektu, nového stravovacího objektu, denních apartmánů a viladomů.

Součástí projektu je několik venkovních bazénů s termální vodou a parkoviště pro 300 aut," uvedl Slaný. Budovu lázeňského Rehabilitačního bazénu, se kterým bude Thermepark propojen, zároveň lázně kompletně zrekonstruují.

Lázně nyní připravují projektovou dokumentaci pro územní a stavební řízení. "Karviná má ideální podmínky pro takovýto projekt a zaslouží si ho, Lázně Darkov mají zase potřebné know-how a zázemí k provozování velkého termálního parku, spojení proto dává smysl," uvedla generální ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi.

Díky termálnímu parku vzniknou podle Slaného nová pracovní místa. Lázně očekávají, že park přiláká turisty, převážně tuzemské, ale také hodně hostů z blízkého Polska. Náklady lázně pokryjí částečně z vlastních zdrojů, ale počítají také s evropskou dotací, příspěvkem Moravskoslezského kraje a města Karviné a na část si vezmou úvěr.

Lázně Darkov se zaměřují na léčbu pohybového a nervového ústrojí. Jejich majitelem je od roku 2014 miliardář Zdeněk Zemek, který vlastní mimo jiné také lázeňské komplexy v Luhačovicích, Mariánských Lázních, Velkých Losinách a v Ostrožské Nové Vsi.