Gastronomie
02/05/2024 Petr Sobol

Ostravské 2Promile jsou teď více fresh. V nabídce však mají i žebra nebo tvarůžky

Foto: Petr Sobol

Ostravská restaurace 2Promile, která se nachází jen kousek od Masarykova náměstí, před rokem změnila majitele. Teď chystá i další novinky.

Jakub Křižan převzal 2Promile od předešlého majitele, který podnik provozoval přes dvacet let. Se svým týmem se ihned pustil do práce a sestavil nový jídelníček. Do vinného lístku přidal široký výběr vín z Moravy i Čech, ale taky ze Španělska, Itálie nebo Francie, stejně jako prémiový alkohol. Na baru najdete taky rum z Mauriciu či japonskou whiskey.

Rok uplynul jako voda. 2Promilím zůstali předešlí štamgasti, podnik však objevují i noví hosté, kteří Ostravou prochází. Teď se v restauraci připravují i na zahraniční fanoušky, kteří do města dorazí na hokejové mistrovství světa. „Budeme mít plátno, chystáme i dobroty k pivu,“ řekl Křižan pro patriotmagazin.cz.

Od začátku dubna mají 2Promile nový jídelní lístek. „Přidali jsme na něj saláty nebo odlehčené verze masitých pokrmů, aby jídla byla více fresh,“ uvedl Křižan. V nabídce ovšem nechybí ani klasiky. „Vrací se například vepřová žebra, na která se zákazníci často ptali,“ dodal. Na jídelníčku jsou i nové pokrmy v čele s indickým kuřetem nebo variací burgerů.


Foto: Petr Sobol

Další zajímavou novinkou jsou finger foody k pivu určené pro větší skupinky hostů. „Je to takové tapas, aby každý mohl vyzkoušet od něčeho kousek. Podáváme takto už namíchaný tatarák, sýrové či salámové kanapky nebo nakládané tvarůžky, o které je velký zájem,“ upřesnil majitel podniku.

Restaurace chystá speciální letní kartu alkoholických i nealkoholických míchaných nápojů. „V těch alkoholických bude prémiový alkohol, který lidé třeba tolik ani neznají,“ prozradil Jakub, jehož 2Promile rovněž navázaly spolupráci s Pražírnou Smrk z Trnávky. Výsledkem je vlastní káva, stoprocentní Arabica z Brazílie, a speciální ledový nápoj, v němž budou citrusy nebo med. „Obsah kofeinu v něm bude nižší než v klasické kávě. Bude to něco, co jinde neseženete, moc už se na výsledek těšíme,“ uzavřel Jakub Křižan.


Foto: Petr Sobol

Sdílejte článek