Nejnovější zprávy: V Karviné ještě letos vznikne nový sportovní areál ​Příští sezona bude pro opavský basketbal výzvou, říká Dušan Štěnička

Mariánské Hory a Hulváky

​Letní kino v Mariánských Horách bude v duchu hudebně laděných titulů

Letní kina se rok od roku těší stále větší oblibě. Nejinak je tomu i v ostravském obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

Diváci tady v létě uvidí celkem deset hudebně laděných titulů.

Bohemian Rhapsody, Revival, Vlasy (Hair), Rok ďábla, Muzzikanti či Mamma Mia! To jsou jen některé z titulů, na které se mohou těšit obyvatelé ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Každý pátek až do konce srpna pro ně radnice připravila sérii promítání pod širým nebem.

První snímek Bohemian Rhapsody uvidí už v pátek 21. června od 21.30 hodin na Mariánském náměstí.

„Letos jsme se rozhodli pojmout letní kino hudebně. Ostatně to vyplynulo z toho, jak jsme program dávali postupně dohromady. Začneme filmem Bohemian Rhapsody, který se letos stal neskutečným tahákem. Diváci se mohou těšit také na kultovní muzikál Hair od Miloše Formana, kterému takto ještě vzdáme hold,“ uvedl Zdeněk Pavlíček, referent kultury a volnočasových aktivit s tím, že nebylo jednoduché získat licenci na tento snímek.

„Miloš Forman ji totiž za svého života poskytl několika menším producentům. Momentálně ještě nejsou vyřízeny veškeré záležitosti ohledně dědictví. Proto jsme nesmírně rádi, že jsme dokázali licenci získat a budeme moct tento muzikál promítnout,“ pokračoval s tím, že diváci se na něj mohou těšit v pátek 12. července na Dopravním hřišti ZŠ G. Janka.

„Na tomto místě se letní kino promítalo už v loňském roce. Je tady k dispozici amfiteátr a stupňovité hlediště. Lidé si už na něj zvykli a věřím, že je hudební filmová produkce příjemně navnadí. Zastávám názor, že letní kino by mělo nabízet oddechové tituly pro pobavení a uvolnění,“ doplnil Patrik Hujdus, starosta Mariánských Hor a Hulvák.

V Mariánských Horách při sestavování programu letního kina mysleli také na malé diváky. Pro ně připravili na pátek 28. června pohádku Když draka bolí hlava. „Jedná se o československou pohádku s Karlem Gottem, kde jsou unikátně propojeny loutky s aplikacemi a dětskými herci. Vzhledem k tomu, že jsem na tomto filmu spolupracoval, mohou se diváci těšit na jedinečný pohled do filmařské dílny a soutěž o ceny,“ přiblížil Pavlíček.

Zatímco první ze série snímků, které diváci během léta v Mariánských Horách uvidí, bude zdarma, všechna další promítání jsou zpoplatněna. Diváci zaplatí za vstupné symbolických dvacet korun.

„Promítání letního kina je závislé na počasí. Ostatně to hraje obrovskou roli při open air akcích. Pokud nám bude počasí přát, věřím, že si na všechny tituly najde cestu spousta lidí a stráví tak příjemné letní večery,“ podotkl Pavlíček.

„Aktuální informace ohledně letního kina pak mohou sledovat na našich webových stránkách a také na facebooku. Můžeme všechny ujistit, že v případě drobného deště budeme promítat. Ten nás neodradí. Lidé si vezmou pláštěnky, a i takto si filmy patřičně užijí,“ uzavřel Pavlíček.