Kultura
28/07/2019 Jaroslav Baďura

Letní Shakespearovské slavnosti představí v Ostravě Večer tříkrálový

Poslední červencový den a první i druhý srpen bude patřit na Slezskostravském hradě představení Večer tříkrálový aneb cokoli chcete.

Večer tříkrálový je komedie spjatá s oslavami, se svátečním „převráceným“ světem, příznačným pro středověké a renesanční svátky bláznů. A blázny a jejich rozvernými kousky se tato komedie jen hemží.

Výstřední a elitářský Orsino, opojený hudbou a svými city, zamilovaný do podobně sebestředné krásky Olivie, a mezi nimi Viola, trosečnice převlečená za muže, která touží po Orsinovi, a přitom je sama předmětem Oliviiny slepé touhy.

Věčně rozjařený Tobiáš Říhal tahá peníze z Ondřeje Třasořitky a slibuje mu svou neteř Olivii. Se služkou Marií a bláznem z povolání jménem Feste strojí vtipné a dost kruté léčky na samolibého Malvolia, jenž, podobně jako ostatní, podlehl klamnému příslibu lásky.

Smích, hudba a moře. Moře, které vyvrhlo Violu, moře, které je ve své stálé proměnlivosti obrazem neuchopitelnosti a neukojitelnosti lidské touhy.

Hrají: Tomáš Měcháček (Orsino), Monika Timková (Viola), Ondřej Rychlý (Sebastian), Kamila Trnková (Olivie), Nela Boudová (Marie), Václav Kopta / Milan Šteindler (pan Tobiáš Říhal), Josef Carda (pan Ondřej Třasořitka), Martin Pechlát (Malvolio), Petr Stach (šašek Feste), Vilém Udatný (Antonio), Jan Novotný (kapitán & kněz), Lukáš Pečenka (Curio), Daniel Krejčík (Valentin), Vojtěch Vodochodský (první strážný & sluha), Václav Švarc / Vladimír Pokorný (druhý strážný), Kamila Janovičová, Beáta Kaňoková, Jana Kotrbatá, Kamila Trnková, Václav Švarc, Vladimír Pokorný, Vojtěch Vodochodský, Andrea Daňková, Anna Kotlíková (Orsinovi hosté), Vojtěch Libich, Marek Mik, Daniel Šubrt (hudebníci).

Tvůrčí tým: Martin Hilský (překlad), Jana Kališová (režie), Olga Šubrtová (dramaturgie), Martin Chocholoušek (scéna), Sylva Zimula Hanáková (kostýmy), Daniel Šubrt (hudba), Jaroslava Leufenová (pohybová spolupráce), Adéla Průdková (asistentka režie), Pavla Sližová (produkce).

Představení v rámci Letních Shakespearovských slavností začínají vždy v půl deváté, vstup do areálu je možný hodinu předem.

Sdílejte článek