Kultura
26/03/2018 ČTK

Majáles Ostrava nabídne pět scén, chystá novinky

Pět žánrově různorodých scén nabídne letošní ročník Majálesu Ostrava, který se koná 18. května v Dolní oblasti Vítkovice.

Hlavní hvězdou oslavy studentského života a jara bude písničkář a držitel Českého slavíka Tomáš Klus. Pro návštěvníky je připraveno i několik novinek, řekl dnes za organizátory akce Lukáš Plaček.

"Velkou změnou je navázání spolupráce s Čistým festivalem. Uvědomujeme si zodpovědnost vůči přírodě a svému okolí, a proto se Majáles Ostrava může pochlubit certifikací Čistý festival. Návštěvníkům budou v celém areálu k dispozici koše na tříděný odpad. Kromě toho mohou návštěvníci ve speciálním stánku Čistý festival třídit odpady za odměny," uvedl Plaček.

Kromě Kluse se na akci představí třeba kapela N.O.H.A. nebo BijouTerrier, Jakub Ondra a Ptakustik. Zahraje například i Vypsaná Fixa nebo Pipes and Pints. Na pěti scénách vystoupí celkem přes 40 interpretů. Další program chtějí organizátoři zveřejnit na konci března.

Doprovodný program odstartuje už 3. dubna ve 14:00 na Masarykově náměstí v centru Ostravy. "Akci jsme pojali nejen jako start celého programu, ale také jako Tour de Pub 2018, kde pro naše návštěvníky připravujeme sedm zastávek, sedm piv a možnost stát se Mistrem piva v Ostravě. Pro slečny je připravena speciální zkrácená vinná cesta," uvedl Plaček.

Součástí programu ale bude i vypouštění balónků nebo třeba soutěže o majálesové balíčky a lístky na majáles. Kromě tohoto zahájení se studenti mohou těšit i na další doprovodné akce, například večer s deskovými hrami či KampusRun. Součástí samotného majálesu bude už tradiční průvod v maskách. Podrobnosti lze najít také na www.majalesostrava.cz.

Sdílejte článek