Společnost
20/11/2023 Petr Sobol

Milovník motorek předělal kavárnu na hudební bar Route 66. Sní o Katapultu

Foto: se souhlasem Route 66

Ostravský bar Route 66 chce být místem, kde se budou cítit dobře nejen všichni motorkáři. Na své si tu přijdou i fanoušci hudby.

Podnik Route 66, který sídlí v Třebovicích, provozuje Petr Hoffmann. Dříve měl na stejném místě kavárnu Oki Coffee, tu ale po covidu předělal na bar, v němž už přes rok funguje i hudební klub. „Jsem motorkář a hudební fanoušek, proto padla volba na Route 66,“ prozradil pro patriotmagazin.cz.

Route 66 má otevřeno ve čtvrtky, pátky a soboty. „Vždy od 15 hodin, ale zavírací doba určená není,“ usmál se Hoffmann. V třebovickém klubu probíhají koncerty country, bluessových, rockových či metalových kapel téměř každou sobotu. Nejčastěji sem jezdí revivalové skupiny z Ostravy a okolí, hrál tady ale taky jazzový trumpetista Laco Déczi.

Klub během koncertu pojme 70 návštěvníků. Mimo koncerty pak Route 66 funguje jako bar s kuchyní, která je zaměřena především na americké speciality. „Úzce a úspěšně spolupracujeme s firmou Chacharova pizza, jejíž výrobky jsou vždy perfektně a kvalitně připraveny. V nabídce máme burgery, křídla nebo stripsy. Máme tady však i české věci nebo nakládané chuťovky jako hermelín, tvarůžky nebo utopence,“ dodal Hoffmann.

V pátek 24. listopadu v klubu vystoupí folkový zpěvák Záviš, v prosinci tu zahraje kapela Beat Off z Bítova, jejíž frontman Roger je rodilý Australan. „Na prosinec ale nic dalšího neplánujeme, protože se u nás během víkendů budou konat firemní vánoční večírky,“ uvedl majitel klubu.

Během příštího roku bude program v Route 66 zase nabitý. Opět dorazí známé revivaly, například kapel The Doors, Led Zeppelin či Nirvany, Petr Hoffmann má ale i další plány. „Oslovil jsem Katapult. Poslouchal jsem je už jako malý, je to moje srdcovka. Zkusil jsem taky Rybičky 48 nebo Traktor, tak uvidíme, co všechno se nám povede. S propagací a programem našeho klubu nám výrazně pomáhá taky pan Holšán z firmy Chachar," řekl Hoffmann.

Další kapely píšou do Route 66 samy. Hrají u nás taky kapely začínající. U těch nevybíráme vstupné, ale platí se dobrovolně do klobouku,“ uzavřel majitel Routte 66.

Foto: se souhlasem Route 66
Sdílejte článek