Sport
09/08/2023 Petr Sobol

Místo svátku pořádná ostuda! Vesnický tým se rozpadl, v poháru dostal 26 gólů

Pohádka o vesnickém fotbale v Řepištích má smutné pokračování. Během posledních hodin se v klubu z Frýdecko-Místecka děly prazvláštní věci, což vyvrcholilo pohárovým debaklem s Prostějovem.

Řepiště v posledních letech stoupaly vzhůru. Za podpory mecenáše Pavola Bugáně slavily jeden postup za druhým. Poprvé v historii se dostaly až do divize, ve které v úvodním duelu smetly 4:0 Valašské Meziříčí.

Na soupisce týmu figuruje bývalý gólman Baníku či Plzně Michal Daněk, stejně jako několik dalších hráčů s ligovými zkušenostmi. Během léta se spekulovalo o příchodu Michala Papadopulose, na trenérské lavičce stojí Pavel Zavadil, jenž toho v kariéře zažil opravdu hodně. Ale to, co se přihodilo teď, ještě nepamatuje.

Řepiště před pár dny v televizním duelu na ČT Sport porazily v úvodním duelu Mol Cupu Nový Jičín a těšily se na souboj s druholigovým Prostějovem. „Bude to skvělý zápas se silným soupeřem. Nachystáme se a uvidíme, co to přinese. Šanci rozhodně máme,“ říkal před pár dny Zavadil.

Svůj tým ale do dalšího pohárového boje nakonec nevedl. A nenastoupil do něj ani nikdo z jeho svěřenců. „Z důvodu dlouhodobých neshod s vedením TJ Řepiště, a to konkrétně s předsedkyní p. Kišovou a p. Kurakem, se mužstvo A rozhodlo nenastoupit v dalším kole Mol Cupu proti 1.SK Prostějov. Všem fanouškům se omlouváme,“ objevilo se v úterý na facebookovém profilu TJ Řepiště.

Nikdo z uvedených se k situaci nevyjádřil, pár hodin před zápasem ale vyšla další zpráva. „Dnes, 9.8.2023, fotbalové utkání proběhne! Výkop v 17 hodin,“ stálo v ní.

Proti Prostějovu ale vyběhli na hřiště hráči řepišťského B týmu, které doplnili dorostenci. Výsledek? V první půli hosté dali 12 branek, nakonec vyhráli 26:0.

Co bude dál? To v tuto chvíli zřejmě nikdo neví.

Sdílejte článek