Nejnovější zprávy: ​Nová Harenda válí. Nadchla i Radka Kašpárka! Krvavý Johann je horor se vším všudy, říká režisér Jakub Krumpoch

Politika

Moravskoslezskou ODS vede Pavel Drobil, do parlamentu jde Stanjura i skokan Janda

Na pondělním regionálním sněmu ODS Moravskoslezského kraje byl zvolen nový předseda regionálního sdružení Pavel Drobil.

„Je to v podstatě manažerská pozice, a to je i jeden z důvodů, proč Zbyněk Stanjura nekandidoval, protože se stal celostátním šéfem kampaně ODS pro parlamentní volby“, řekl k novému postu Pavel Drobil.

Dodal, že hlavním úkolem regionu teď bude připravit regionální část kampaně, pomoci v ní lídrovi a udělat maximum pro nejlepší výsledek ODS ve volbách.

Zbyněk Stanjura, který vedl region téměř 15 let, již na funkci předsedy nekandidoval. Regionální sněm zvolil Zbyňka Stanjuru lídrem kandidátní listiny do podzimních parlamentních voleb.

Dvojkou je ostravská praktická lékařka Marie Manoušková, trojkou bývalý místostarosta Orlové Martin Sliwka. Na čtvrté místo byl nominován světový mistr ve skoku na lyžích Jakub Janda.

Páté místo získal podnikatel a prezident cechu topenářů a instalatérů z Třince Bohuslav Hamrozi. Šesté místo obsadila krajská zastupitelka Martina Nováková z Krnova.