Společnost
19/03/2016 Jaroslav Baďura

Na ženě v Opavě vzplálo oblečení, do nemocnice ji transportoval vrtulník

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek odpoledne u vážně zraněné ženy v Opavě. Na dvaašedesátileté ženě vzplál oděv.

„Operačnímu středisku bylo prostřednictvím tísňové linky 155 v půl třetí odpoledne nahlášeno popálení ženy a na udanou adresu ihned vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci, která byla u postižené během pěti minut od přijetí výzvy,“ popsal začátek zásahu mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Zároveň byla k zásahu vyslána také lékařská rendez-vous. Vzhledem k závažnosti zranění byl následně nutný také zásah vrtulníku Letecké záchranné služby. Stroj přistál na prostranství nedaleko od domu, v němž k události došlo.“

Dvaašedesátiletá žena byla k okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí a záchranářům sdělila, že došlo ke vznícení oděvu na jejím těle.

„Zasahující lékař zjistil popáleniny II.-III. stupně v oblasti hlavy, krku a hrudníku. Stav pacientky vyžadoval její uvedení do umělého spánku a zajištění dýchacích cest, spolu s převedením na přístrojem řízenou ventilaci,“ uvedl mluvčí.

Posádky rovněž provedly ošetření popálených ploch a zahájily podávání farmak. Po všech potřebných opatřeních byla popálená žena předána leteckým záchranářům, kteří zajistili její šetrný a rychlý transport na popáleninové centrum ostravské Fakultní nemocnice.

Sdílejte článek