Gastronomie
30/06/2019 Jan Smekal

Nejkrásnější předzahrádky: v Minikině se cítíte být nad věcí

Minikino kavárna nabízí hostům možnost sednout si na zahrádku v patře, takže se mohou cítit tak nějak nad věcí.

Podle provozovatele Lukáše Bulandy nabízí kromě obsluhy nahoře bez úplně všechno.

Minikino kavárna se nachází v Kostelní ulici vedoucí k Masarykově náměstí v centru Ostravy. Kromě útulného klimatizovaného prostředí nabízí také venkovní zahrádku.

„Zahrádku provozujeme, proto, že se najdou ještě takoví blázni, kteří místo toho, aby seděli a popíjeli uvnitř v klimatizované kavárně, tak radši sedí venku ve čtyřiceti stupních,“ usmívá se Lukáš Bulanda. „Ale jinak taky samozřejmě proto, že nejsme jiní,“ dodává.

O tom, že je mezi zákazníky velice oblíbená, svědčí fakt, že je od rána do večera plná.

„Proto jsme ještě neměli ani čas zeptat se našich hostů, co na zahrádce nejvíce oceňují, co se jim líbí nejvíce. Brzy to však napravíme,“ poznamenal Bulanda, podle kterého je zahrádka specifická tím, že je v patře.

„Člověk, který si na ni sedne, je tady tak nějak nad věcí. A kromě obsluhy nahoře bez mu zahrádka nabízí úplně všechno,“ popsal Bulanda s tím, že jednou už tady obsluha ráno našla i zapomenutou podprsenku.

„Nechceme se porovnávat s ostatními zahrádkami, ale víme, že je nejlepší v Ostravě.“

Zahrádku Minikina kavárna pak podle Lukáše Bulandy nejvíce využívají především lidé, kteří chtějí být sami, ale nechtějí být při tom sami.

V novém seriálu Magazínu PATRIOT chceme představit ty nejkrásnější předzahrádky našeho kraje. Pokud máte nějakou svou oblíbenou a chtěli byste o ní říci ostatním, napište nám na: info@patriotmagazin.cz.

Sdílejte článek