Kultura
22/07/2023 Petr Sobol

Neskutečná smůla! Festival Colours of Ostrava přišel o další hvězdu

Nigerijský zpěvák Burna Boy měl být jednou z největších hvězd letošního festivalu Colours of Ostrava. Nakonec ale nepřiletěl. Už ve středu přitom ze zdravotních důvodů zrušila své vystoupení zpěvačka Ellie Goulding.

Burna Boy, který si říká Africký obr, je považován za africkou superstar. Je držitelem Grammy, vyprodává koncerty po celém světě a jeho videoklipy mají stamiliónová zhlédnutí.

V Ostravě měl vystoupit v pátek večer, své vystoupení ale na poslední chvíli zrušil. „Vůbec nevíme, jak to říci, nikdy v historii festivalu se něco podobného nestalo: zpěvák Burna Boy nám před malou chvílí zrušil vystoupení na Colours of Ostrava z důvodu poruchy na jeho soukromém letadle,“ uvedli pořadatelé v prohlášení na Facebooku.

Celá kapela, tanečníci a jeho tým přitom byli připraveni v backstage festivalu. „Řešili jsme i posun na pozdější čas dnes v noci, ale poruchu se ani přes velké úsilí zpěvákova týmu nepodařilo odstranit,“ dodali pořadatelé.

V komentářích se množili dotazy, jestli situaci nešlo zvládnout jinak. „Nevěděli jsme to hodiny dopředu. Do poslední chvíle jsme se snažili najít řešení a udělat všechno, co je v našich silách. Dokonce jsme jednali o tom, že se vystoupení Burna Boye posune na pozdější čas. Bohužel se letadlo nepodařilo opravit a nemohlo odletět z Paříže do Ostravy. Je nám to moc líto,“ uzavřeli pořadatelé.

Sdílejte článek