Nejnovější zprávy: Tip na výlet do (v)nitrozemí Ostravy. Heřmanické rybníky a haldy V Moravskoslezském kraji je 320 nakažených, posledním bílým místem na mapě je Frenštát

Společnost

Novinky v ostravské dopravě. Z centra do Poruby co 4-5 minut!

​Ve špičce mezi Porubou a centrem města každých 4 až 5 minut, večer a o víkendech každých 10 minut.

Foto. DPO

Nový jízdní řád, který bude platit od 1. března, výrazně zintenzivní dopravní spojení na nejfrekventovanější ostravské tramvajové trati. Linka 8+ navíc vždy nabídne maximální komfort, tedy moderní nízkopodlažní vozidla s klimatizací, kamerovým systémem a wi-fi připojením. K 1. březnu dojde i k dalším úpravám stávajícího jízdního řádu.

Od linky 8+ si DPO mimo jiné slibuje zvýšení cestovní rychlosti mezi Porubou a centrem a také lepší rozložení přepravní poptávky. „Chceme na naší nejvytíženější trati nabídnout našim cestujícím ty nejkratší intervaly a zároveň nejmodernější vozidla. Pevně věříme, že by to mohl být další důvod, proč na cestě z Poruby do centra nechat auto definitivně doma,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Do budoucna DPO počítá také se zvýšením rychlosti spojů ve vybraných úsecích až na 80 km/h. Novinka v podobě linky 8+ je součástí širšího balíku změn s platností od 1. března, tedy k termínu celostátních změn jízdních řádů. Informace o dalších změnách jsou na www.dpo.cz.

Hlavní změny v rámci sítě DPO od 1. 3. 2020

Linka č. 8 - Interval spojů v pracovní dny ve špičce posílen na 4 až 5 minut, večer a o víkendech na 10 minut. Vybrané spoje ve směru z / do centra (především o víkendech) s přejezdem na linku / z linku č. 5 bez nutnosti přestupu. Denní spoje vedeny z Poruby,Vřesinské střídavě na dvě konečné zastávky: Hlavní nádraží nebo Přívoz,Hlučínská.

Linka č. 48 - Dopolední spoje končící na zastávce Hrabová,Tesco prodlouženy na konečnou zastávku

Hrabová,PZ sever.

Linka č. 78 - Nově zavedená autobusová linka spojující Porubu a průmyslovou zónu v Hrabové jedoucí v trase Poruba,Opavská – Duha – Fakultní nemocnice – Hrabůvka,Benzina – Hrabová,PZ jih.

Linka č. 5 - Vybrané spoje ve směru z / do Zátiší (především o víkendech) s přejezdem na linku / z linky č. 8 bez nutnosti přestupu. Vybrané ranní spoje ve směru do Zátiší (nájezdy z vozovny) nově navíc obsluhují zastávky Rektorát VŠB, Hlavní třída a Fakultní nemocnice.

Linka č. 3 - V pracovní dny mimo přepravní špičku a o víkendech spoje vedené z Dubiny pokračují ze zastávky Mariánské náměstí dále jako linka č. 11 na konečnou zastávku Zábřeh.

Linka č. 9 - Plně nahrazena linkou č. 8 včetně nočních spojů.

Linka č. 11 - Změna trasy linky: Zábřeh - Mor. Ostrava,Plynárny a zpět. V pracovní dny mimo přepravní špičku

a o víkendech spoje vedené ze Zábřehu pokračují ze zastávky Hulváky dále jako linka č. 3 na konečnou zastávku Dubina.

Linka č. 17 - Změna trasy linky: Dubina - Poruba,vozovna a zpět.

Změna v názvu zastávky - Hotel.dům Hlubina mění název na Náměstí Ostrava-Jih.