Nejnovější zprávy: Zámek Kunín zaplavily tisíce květů. Začala výstava Růže pro hraběnku Začala oprava trati z Dětmarovic k polským hranicím za 3 miliardy

Politika

Novým ostravským náměstkem je Vladimír Cigánek (ODS)

Novým náměstkem ostravského primátora se dnes stal dosavadní radní Vladimír Cigánek (ODS).

Foto: MMO

Rozhodli o tom na dnešním zasedání městští zastupitelé. Cigánek nahradil svého stranického kolegu Martina Štěpánka (ODS), který rezignoval z osobních důvodů, protože se chce věnovat rodině a vrátit se k podnikání.

Cigánek je druhé volební období členem zastupitelstva města za ODS a zastával funkci náměstka primátora pro sport, školství a vzdělávání od dubna 2017 do listopadu 2019.

Také v té době Cigánek nahradil ve funkci Štěpánka, který tehdy ale rezignoval pod tlakem. Důvodem byla skutečnost, že Štěpánek byl přistižen při řízení pod vlivem alkoholu.

Původně nechtěl rezignovat. Tvrdil, že chtěl vůz pouze přeparkovat ze špatně osvětleného místa, kde mu auto několikrát vykradli. Štěpánka nejprve vyzval k rezignaci primátor Tomáš Macura (ANO), následně začal sílit i tlak dalších tehdejších koaličních partnerů, tedy hnutí Ostravak a KDU-ČSL.

Nyní Štěpánek, který dnes nebyl jednání zastupitelů přítomen, uvedl, že odchází z osobních důvodů. Cigánek, který ho nahradil, předtím pracoval v několika společnostech v manažerských funkcích.

Je absolventem Vysoké školy dopravní v Žilině. Je ženatý, má dvě dospělé děti. Členem ODS je od roku 2004. Právě s ohledem na Cigánkovo profesní zaměření mu byl svěřen resort dopravy.

Dosud ho měl ve své gesci primátor, který naopak převezme finance a rozpočet, které měl svěřeny odcházející Štěpánek. Cigánka ve funkci radního nahradila za ODS Michaela Roubíčková.

V Ostravě je v koalici hnutí ANO s lidovci, Piráty a ODS. Koalice má v pětapadesátičlenném zastupitelstvu převahu 35 hlasů.