Společnost
28/04/2024 Petr Broulík

​OBRAZEM: Slezskoostravský hrad patřil čarodějnicím, kouzelníkům a dětem

Tolik čarodějnic i čarodějů možná ještě na Slezskoostravském hradě nebylo. Organizátorům sobotní akce Čarodějnice na hradě přálo počasí a tak se sem vydaly opravdu úctyhodné davy lidí.

Před hradem se tvořila odpoledne dlouhá fronta u vstupu a na nádvoří a v prostorách hradu se usídlily desítky trhovců.

Mnozí příchozzí přišli už v kostýmech. A tak mělo mnoho dětí na hlavách nejen špičaté čarodějnické klobouky rozličných barev, ale i čarodějné hábity černokněžníků plné hvězd. Někteří malí čarodějové mávali i kouzelnickými hůlkami. Sem tam se objevil i umrlec jako z hororu, bylo tu i pár kouzelnic.

K pódiu děti přitahovaly i hudební čarodějnice, například sama Baba Jaga a děti jim nadšeně aplaudovaly. Mnoho dětí na jejich hudbu tančilo, jiné doslova oblehly hradní komnaty, kde si vyráběly ke kostýmům všelijaké doplňky. Některé čarodějnice ve stáncích pekly, smažily a čepovaly pivo nebo podávaly kávu. Na vyhlídce v hradu soutěžily malé děti třeba v tom, kdo a za jak dlouho proběhne s Babou Jagou na lopatě slalomem a hodí ji do pece.

Slezskoostravský hrad se pro čarodějnou akci hodil i stylově, vždyť řada návštěvníků neodolala pokušení vstrčit aspoň na chvíli své hlavy a ruce do středověké klády.

Akce čarodějnice na hradě gradovala rejem masek a vyhlášením miss čarodějnice a mistra čaroděje. Večer poté návštěvníci zhlédli ohňovou show a pořadatelé zapálili vatru.

Sdílejte článek