Proměny kraje
25/07/2020 Jaroslav Baďura

Opravený domov důchodců má i místnost s nábytkem ze starých časů

​Domov Příbor prošel rozsáhlou revitalizací, díky které se zvýšila kapacita domova i pohodlí jeho obyvatelů.

Veškeré náklady hradil ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj, který Domov Příbor zřizuje. Rekonstrukce přišla na 26,3 milionu korun.

„Naštěstí jsou už pryč doby, kdy senioři museli žít mírně řečeno v nevyhovujícím prostředí. Nedostatek soukromí a často nedůstojné životní podmínky nebylo možné přehlížet, a tak se naštěstí sociální služby dočkaly rozsáhlé humanizace. V té pokračuje také Moravskoslezský kraj, a to například právě revitalizací Domova Příbor. Byly zrušeny třílůžkové pokoje, babičky a dědečkové teď bydlí po jednom nebo maximálně po dvou. Všechny pokoje teď také mají vlastní sociální zařízení,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a doplnil, že díky rekonstrukci v domově přibylo 8 míst, kapacita je teď 68 lůžek.

Náměstek Jiří Navrátil

Domov se dočkal rekonstrukce i přístavby. Všechny pokoje mají dostatečný prostor, jednolůžkové pokoje mají minimálně 12 m², dvoulůžkové pokoje mají aspoň 18 m². Dispoziční řešení se zlepšilo i v koupelně v 1. patře budovy.

„Součástí rekonstrukce bylo i zajištění bezbariérového přístupu na zahradu. Všechna nadzemní podlaží se dočkala krytých prosklených teras. Veškeré práce přišly na 26,3 milionu korun, které ve svém rozpočtu vyčlenil Moravskoslezský kraj. Věřím, že se díky této investici budou v domově cítit komfortněji nejen jeho obyvatelé, ale i jeho zaměstnanci,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania s tím, že realizaci projektu měla na starost firma Bystroň Group.

Sdílejte článek