Kultura
18/02/2021 Jaroslav Baďura

Ostrava-Moskva. ​Pastrňák s Rudišem pijí grog a zpívají o Rusce z nonstopu

Písničkář Tomáš Pastrňák vydává videoklip k nové skladbě Ostrava-Moskva. Text k ní napsal spisovatel Jaroslav Rudiš.

Píseň vznikla pod producentským vedením Borise Carloffa a po loni vydaných skladbách Adél a Lodička je tak dalším singlem z připravovaného třetího alba.

„Píseň je o vzpomínkách, o stýskání, o životě daleko od domova, touze být zpět a pak zas ne, o čekání, emocích, lhostejnosti, závislosti na svém partnerovi a vztahu, jehož váhu si uvědomíme až ve chvíli, kdy o něj přijdeme nebo se o něj sami připravíme,“ přibližuje píseň Tomáš Pastrňák.

Klip natočil během jedné noci režisér Tomáš Krejčí. Hlavní role se zhostila baletka Beáta Šedovičová.

Příběh je zabalen do baletní choreografie, která se prolíná nocí a dnem, kdy hrdinka ve dne řeší svůj stesk a v noci popustí uzdu své fantazii. Klip sestříhala ruská rodačka Alisa Sheli.

“Jednou jsme v noci skončili s Igorem Malijevským a Tomášem Pastrňákem v Ostravě v nonstopu. Byla zima, měli jsme po vystoupení, pili jsme grog a pak ještě jeden, venku sněžilo, nechtělo se nám ven. Vedle u stolu seděla smutná dívka. Dal jsem se s ní do řeči a pozval ji na grog, který neznala, protože ten se prý v Rusku nepije. Vyprávěla nám o Ostravě, o Moskvě, o svým životě a klukovi, na kterého čeká… Ten večer nějak nepřišel. A tak se zrodil druhý den ve vlaku do Prahy tenhle text,“ popisuje jeho vznik spisovatel, dramatik a scénarista Jaroslav Rudiš.

„Mám moc rád Tomášovy písničky, jeho s citem zhudebněné básně Igora Malijevského. A taky mám velkou radost, že se mu text líbil a že ho nakopnul k téhle hezké smutné písničce. Myslím, že by se té dívce z nonstopu líbila. Třeba k ní nějak doputuje. Do Ostravy. Nebo do Moskvy.”

Ostrava-Moskva je dalším singlem z Pastrňákova připravovaného třetího alba, na kterém pracuje s producentem Borisem Carloffem.

Vyjít by mělo příštím rokem. Videoklip je ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/nNST7fwYgZo

Sdílejte článek