Nejnovější zprávy: Na přejezdu ve Frýdku-Místku narazil vlak plný lidí do náklaďáku Zeď nad Bazaly pokryjí barvy s ostravským prachem

Kultura

Ostravský ​Festival v ulicích letos nebude

Organizátoři zrušili desátý ročník Festivalu v ulicích, který měl oživit Ostravu na začátku září.

Ilustrační foto: Archiv

Po známém festivalu a jeho náhradě NeFestival, kterou uprostřed konání zrušili krajští hygienici, je to třetí akce, kterou museli zrušit kvůli pandemii nového typu koronaviru.

„Letos se na Festivalu v ulicích v Ostravě nepotkáme. Velmi nás to mrzí, ale vzhledem k současné epidemiologické situaci a s tím spojenými nařízeními není možné akci uskutečnit,“ uvedli organizátoři v prohlášení.

Podle ředitelky festivalu Colours of Ostrava Zlaty Holušové není jisté, zda budou platit další nařízení omezující počet osob na hromadných akcích.

Festival v ulicích měl začít v pátek 4. září na Černé louce, a to hudebním překvapením. Mezi ohlášenými vystupujícími byli Ben Christovao, Ventolin, klarinetový kvartet Clarinet Factory nebo pražská skupina Circus Brothers.

Aktuálně platné opatření ministerstva zdravotnictví omezuje počet účastníků převážně venkovních akcí na tisíc.

Krajská hygienická stanice v Ostravě pro všechny obce v Moravskoslezském kraji s výjimkou Bruntálu, Krnova a Rýmařova stanovuje u těchto akcí zpřísňující opatření jako povinnost chránit si dýchací cesty nebo zajistit na viditelném místě dezinfekci.