Proměny kraje
29/06/2019 ČTK

Ostravský Landek Park otevřel zázemí pro karavany

V areálu největšího tuzemského hornického muzea Landek Parku v Ostravě se v pátek 28. června otevřelo místo s potřebným technickým zázemím pro karavany.

Obdobné prostory vznikají i v jiných částech kraje, který chce v budoucnu jejich rozšiřování podpořit i speciálním dotačním programem. Novinářům to řekl náměstek hejtmana Jan Krkoška (ANO).

"Místa pro karavany jsme vybavili potřebnou infrastrukturou. To znamená, že jsou připraveny přívody elektřiny, čerstvé pitné vody, stejně jako výpusť odpadní vody s možností likvidace náplně chemického WC," uvedl ředitel Landek Parku Lumír Plac.

Na stáních zaparkuje osm karavanů. Projekt vyšel na více než milion korun, kraj na něj přispěl 600.000 korun. "Chceme mít dotační titul, který umožní žádat o peníze na tato stání v kempech po celém území kraje," řekl Krkoška.

Podle Krkošky je snahou kraje vytvořit podmínky pro různé druhy turistiky. "Trendy je cestování v karavanech, ale k tomu v Moravskoslezském kraji nebylo potřebné technické zázemí, aby karavany mohly stát na bezpečném a komfortním místě," uvedl Krkoška.

Během příštího roku by tak v kraji měla přibývat další taková místa. Obdobné místo, kde zaparkuje až 20 karavanů, už je například v rekreačním areálu U Kateřiny u Štramberku na Novojičínsku.

K dispozici bude i v Autokempu Olešná ve Frýdku-Místku.

"Stellplatz (místo pro karavany) nabídne uživatelům obytných vozů a karavanů potřebné zázemí pro údržbu, přesněji pro vypuštění odpadní vody, likvidaci chemického WC a načerpání pitné vody," uvedla Jana Adamczyk Vicherová z městské společnosti Sportplex, která kemp provozuje.

Provoz v něm začíná dnes a návštěvníci mohou využít i rozšířené sociální zázemí, umyvadlové a dřezové žlaby s teplou vodou nebo kvalitnější wi-fi připojení.

Sdílejte článek