Politika
30/03/2017 ČTK

Ostravský náměstek Štěpánek rezignuje, nechce stát v cestě pokračování koalice

Náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek (ODS), který řídil pod vlivem alkoholu, rezignuje na funkci. Nechce stát v cestě pokračování koalice.

Náměstek zodpovědný za oblast školství, sportu a vzdělávání svůj post opustí k 5. dubnu, kdy se koná městské zastupitelstvo, řekl dnes Štěpánek novinářům. Primátor Tomáš Macura (ANO) jeho rozhodnutí přivítal.

„V uplynulých dnech jsem absolvoval jednu z největších zkoušek své politické kariéry. A protože vím, že politik musí reflektovat nejen svou vlastní práci, ale i to, jak se jeho činnost jeví veřejně, rozhodl jsem se rezignovat,“ uvedl Štěpánek. Dodal, že svým rozhodnutím chce umožnit jednání o pokračování stávající koalice ANO, hnutí Ostravak, KDU-ČSL a ODS.

„Ostravská ODS dala dva základní principy, na kterých si dokáže představit fungování současné koalice. To je to, že bude ke všem členům koalice přistupováno stejně a za druhé, že bude důsledně uplatňován princip transparentního hospodaření s majetkem města,“ podotkl Štěpánek. Náhradníka za něj strana teprve vybírá.

Policejní hlídka Štěpánka podle jeho tvrzení kontrolovala v lednu v době, kdy chtěl vůz pouze přeparkovat ze špatně osvětleného místa, kde mu někdo automobil v minulosti několikrát vykradl. Za jízdu pod vlivem alkoholu dostal pokutu 40.000 korun a na rok přišel o řidičský průkaz.

Náměstek dnes znovu zopakoval, že svého jednání lituje. „Byla to chyba, která se bez ohledu na mé další profesní působení nesmí nikdy opakovat.“

Macura, který jako první náměstka k rezignaci vyzval, jeho rozhodnutí uvítal. Postupně sílil i tlak dalších koaličních partnerů, kteří požadovali Štěpánkův odchod.

„Rozhodnutí pana náměstka vítám, dost jsem v něj doufal. Myslím si, že je to rozhodnutí, které otvírá možnost a taky vysokou pravděpodobnost pokračování koaličního projektu v současné podobě,“ řekl Macura.

Dodal, že s podmínkami ODS pro další trvání koalice nemá problém a hnutí ANO s těmito principy šlo do vedení města.

Sdílejte článek