Politika
10/09/2020 Jaroslav Baďura

Piráti v Kopřivnici šli do koalice s SPD, musí z ní odejít

Piráti pro Kopřivnici musí odstoupit od koaliční deklarace, kterou před dvěma týdny podepsali.

Rozhodlo o tom fórum Pirátů v Moravskoslezském kraji ve včerejším hlasování. Když kopřivničtí Piráti podpořili současného starostu, obsadili místo jednoho radního a podepsali deklaraci o přijetí odpovědnosti za správu města, snesla se na hlavu Pirátů v kraji lavina kritiky.

Jeden ze signatářů dohody totiž figuruje na kandidátní listině SPD a Piráti, jak je známo, užší spolupráci s touto nedemokratickou stranou odmítají.

"Celá situace vznikla především špatnou komunikací kopřivnické buňky s předsednictvem krajského sdružení, deklarace byla totiž podepsána bez jeho vědomí. Člen Pirátů pro Kopřivnici Ladislav Stehlík, který deklaraci podepsal, teď musí na základě hlasování krajského fóra od deklarace odstoupit," uvedla v tiskové zprávě mediální koordinátorka Pirátů v Moravskoslezském kraji Jana Ožanová.

Piráti se stali před čtrnácti dny součástí koalice, která se rozhodla odstranit z vedení města vítěze voleb - kandidáty za Krásnou Kopřivnici - Magazín PATRIOT o situaci psal zde.

O podpisu deklarace vedli Piráti v kraji otevřenou debatu, lidé z krajského předsednictva se sešli s kopřivnickými Piráty i s tamním starostou.

"Došlo k pochybení a překročení kompetencí, podpis dohody si měli (Kopřivničtí Piráti, pozn. red.) nechat posvětit krajským sdružením. To by s podílem na vedení města s podporou SPD nesouhlasilo, to vyplynulo i ze včerejšího hlasování. Vyzýváme tedy našeho zastupitele Ladislava Stehlíka, aby od deklarace odstoupil,“ dodává předseda krajského sdružení Jiří Demel.

Sdílejte článek