Společnost
02/08/2023 ČTK

Po požáru rodinného domu v Jablunkově policisté odhalili nelegální palírnu

Nelegální palírnu alkoholu odhalili policisté po požáru v jednom z rodinných domů v Jablunkově na Frýdecko-Místecku.

Ve sklepě objevili ale i nelegální odběr vody a také větší množství sušiny a rostlin, které dali ke zkoumání. Novinářům to dnes sdělila policejní mluvčí Pavla Procházková.

K požáru hasiči vyjížděli minulou středu před 03:00. Po uhašení požáru zjistili, že explozi v domě zřejmě způsobila nelegální palírna alkoholu. Při explozi tlaková vlna vyrazila několikery dveře a vysklila okna.

"Majitel domu se policistům doznal. Uvedl, že zařízení na výrobu alkoholu je jeho a užíval jej nelegálně. Není si však dle jeho slov vědom toho, že by při tom něco zanedbal. Jelikož se nadýchal kouřových zplodin, byl převezen k ošetření do zdravotnického zařízení. Zde u něj bylo mimo jiné zjištěno, že má přes 2,5 promile alkoholu v dechu," uvedla mluvčí. Škoda byla po požáru vyčíslena nejvýše na 100.000 korun.

"Posléze byl ve sklepě objeven také nelegální odběr vody, což policisté předají jako poznatek vodárenské společnosti, která se bude danou věcí dále zabývat. A aby toho nebylo málo, bylo v domě a blízkém okolí nalezeno ještě větší množství sušiny a rostlin, které policisté zajistili a poslali ke zkoumání," řekla mluvčí.

Doplnila, že zařízení na výrobu alkoholu si převzali celníci, kterým bude případ předán jako příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku požární ochrany a nelegální výroby lihu, za což mu ve správním řízení hrozí pokuta až deset milionů korun.

Sdílejte článek