Společnost
26/01/2016 Jaroslav Baďura

Pojďte na oběd, řekly děti starým rodičům. A tajně jim vystrojily diamantovou svatbu

Pořádné překvapení připravily děti pro své rodiče v Novém Jičíně. Děti je pozvaly na oběd, ale místo do restaurace zamířili všichni na radnici, kde už bylo vše připraveno k oficiální diamantové svatbě.

Manželský slib si na novojičínské radnici po šedesáti letech zopakovali manželé Edita a Jaroslav Brožovi. Diamantovou svatbu paní Editě a panu Jaroslavovi vystrojily děti.

„Nejen obřad s oddávajícím starostou Jaroslavem Dvořákem, ale celá oslava byla pro manžele překvapením. Děti jim řekly, že půjdou na oběd, ale chvíli před obřadem je postavily před hotovou věc,“ popsala akci dětí a vnoučat mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Paní Edita pochází se Slovenska, pan Jaroslav z Moravy. Seznámili v roce 1955 v Praze. Asi po deseti měsících známosti se vzali a bydleli Příboře. V roce 1957 se přestěhovali do Nového Jičína, kde žijí dodnes.

Paní Edita pracovala jako vychovatelka v Příboře. Při zaměstnání vystudovala vysokou školu a stala se učitelkou v Mořkově. Pan Jaroslav pracoval v Tatře v Šenově u Nového Jičína. Jako odborník byl vyslán několikrát do Číny, kde budoval montážní závody.

Společně vychovali dvě děti. Mají sedm vnuků a šest pravnoučat. Protože každý z potomků bydlí v jiné části republiky a mnozí dokonce v zahraničí, oslavu diamantové svatby všichni vnímali jako příležitost k setkání.

„Bylo to překvapení a dojalo nás to. Popovídáme si, posedíme spolu,“ řekl dojatý pan Jaroslav, který si na své ženě nejvíce cení pravdomluvnosti a schopnosti pečovat o rodinu.

„Recept na šťastné manželství nemáme. Řeknu jen tolerance, ohleduplnost a odpuštění. Jako každý i my jsme měli problémy. Ale protože jsme se měli rádi, tak jsme je zvládli,“ dodala paní Edita.

Sdílejte článek