Kultura
18/08/2021 Petr Sobol

Poklad plánuje velkolepé otevření. Připraven je bohatý program i koncert ostravské legendy Marie Rottrové

Už za týden se po devíti letech v Porubě otevře Poklad. Vrcholem bude koncert zpěvačky Marie Rottrové.

Po devíti letech od uzavření se porubský Poklad ve středu 25. srpna slavnostně otevře veřejnosti. Pro návštěvníky jsou připraveny Dny otevřených dveří. Součástí středečního dne je také koncert ostravské rodačky zpěvačky Marie Rottrové, která zahraje na Letné scéně Amfi.

V odpoledních hodinách, konkrétně od 14 hodin, vyrazí na prohlídku nově otevřeného Pokladu první skupina zájemců z řad veřejnosti. Na středu 25. srpna i čtvrtek 26. srpna je naplánováno vždy devět prohlídek, roli průvodců převezmou zaměstnanci společnosti Akord & Poklad. Ve skupinách po dvaceti lidech si účastníci prohlédnou nejen vnitřní prostory, ale seznámí se také s budoucí kulturní nabídkou Pokladu. První den otevřených dveří nabídne v jednotlivých sálech navíc malé překvapení.

Rezervaci na konkrétní termín lze provést on-line na webových stránkách Pokladu. Na své si přijdou i děti, pro které bude připravena funzóna s názvem Honba za pokladem. Čeká je strastiplná cesta pěti disciplín (přechod nad kaňonem, nafukovací horolezecká stěna, pavoučí jeskyně, bedna z vraku lodi plná překvapení a hledání zlodějových stop). Po úspěšném zdolání disciplín obdrží děti dárek. Doprovodnou atrakcí bude nafukovací klouzačka.

Slavnostní atmosféru doplní koncert kapely Swingalia, která bude hrát v průběhu celého odpoledne. Otevřena bude také restaurace Poklad včetně venkovního posezení. Závěr středečního programu pak bude patřit první dámě českého soulu, ostravské rodačce, skvělé zpěvačce, pianistce a skladatelce Marii Rottrové, která na Letní scéně Amfi vystoupí od 19 hodin.

V rámci galakoncertu Marie Rottrové s big bandem Septet Plus Orchestra a hostem Petrem Němcem zazní vedle jejich osvědčených hitů i písničky ze začátku její kariéry, za které si vysloužila přezdívku “Lady Soul”. Vstupenky se prodávají v ceně 590 korun.

„V letošním roce budeme slavit hned dvakrát. V srpnu nás čeká znovuotevření Pokladu. Velmi nás těší, že se v něm konečně budeme potkávat s návštěvníky, pro které máme připravenu spoustu akcí. V závěru roku oslavíme šedesátiny. Program dvou společenských zařízení ve městě, která fungují pod jedním vedením, jsme se rozhodli poněkud odlišit – zatímco Akord na Jihu nabízí spíše mainstream, Poklad bude více alternativní,“ uvedla jednatelka společnosti Akord & Poklad Darina Daňková.

Novinkou Pokladu je moderní kino s kapacitou 74 míst. Divadelní sál bude hostit herce a hudebníky, Malá scéna zajímavé workshopy či diskuzní fórum se zajímavými osobnostmi v podobě přednáškových sérií zaměřených na aktuální témata dnešní doby s názvem InspiroHub. Jako scéna pro mladé začínající umělce či artově laděné produkce poslouží nový Hudební klub, který už v září přivítá další ročník soutěže amatérských kapel www.lihen.cz.

Poklad nabídne také Kreativní SHOPU – koncept workshopů a seminářů nejen pro umělecky zaměřenou veřejnost. Ve Společenském sále se budou konat taneční kurzy a přestěhuje se do něj jednání porubského zastupitelstva. Součástí nabídky budou akce pro děti – pohádky, karnevaly, filmová představení. Nové středisko A&P AKADEMIE nabídne řadu odborných, vzdělávacích programů jak jednorázových, tak i dlouhodobých. Připravena jsou zajímavá témata a zkušení lektoři z praxe. Absolventi získají certifikát. Připravuje se také studium programů MBA/MPA.

„Své místo v Pokladu najdou i starší generace, pro které je připravena řada projektů: pravidelná setkání Klubu seniorů každou druhou středu v měsíc, Seniorská akademie s nabídkou 15 vzdělávacích modulů či nový prostor SeniorInfo. To najdete hned po levé straně při vstupu do Pokladu a pro začátek bude otevřeno dvakrát týdně (úterý dopoledne, čtvrtek odpoledne). Jedná se o místo určené pro setkávání, ale také poradenství z oblasti sociální, právní i psychologické. A nezapomněli jsme ani na ty, kteří u nás byli zvyklí cvičit,“ doplnila Darina Daňková.

Poklad hned od září nabídne pohybové kurzy. Od pondělí až do pátku vždy od 16 hodin budou k dispozici kurzy jógy, pilates, cvičení na míčích, bosu i funkční trénink. Dopolední cvičení je zatím naplánováno na čtvrtek. Permanentky na lekce, které se uskuteční ve cvičebním sále v prvním patře, budou v prodeji od září.

K osvěžení již slouží vnitřní část restaurace i její terasa. Otevírací doba je od neděle do čtvrtku od 11 do 22 hodin a v pátek a v sobotu od 11 hodin do půlnoci.

Sdílejte článek