Kultura
27/06/2023 Petr Sobol

Poslední koncert sezony Janáčkovy filharmonie Ostravy ozdobí nadějní umělci

Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) doprovodí na posledním koncertu 69. sezony tři mladé talentované umělce – teprve šestnáctiletou houslistku, bicistu a polského tenoristu

Všichni uspěli v interpretační soutěži JFO a posluchačům se představí za doprovodu velkého orchestru ve středu 28. června od 18 hodin ve Vesmíru pod vedením dirigentky Aleny Hron, která před pár týdny debutovala na festivalu Pražské jaro.

Cyklus věnovaný vycházejícím hvězdám bude součástí i jubilejní 70. sezony. Janáčkova filharmonie představuje program této koncertní řady, vstupenky na jednotlivé koncerty i celý cyklus jsou již v prodeji.

„Na posledním koncertu sezony se nám představí tři vycházející hvězdy – mladinká houslistka z Jižní Koreje Boha Moon, která má na kontě řadu ocenění z mezinárodních soutěží, se ujme sólového partu v houslovém koncertu Niccoly Paganiniho. Na programu bude také Inkantace finského skladatele Einojuhani Rautavaary, kterého osobně považuji za jednoho z nejzajímavějších vůbec, a to v podání Davida Paši. Posluchači se mohou těšit na neobvyklé množství bicích nástrojů umístěných před orchestrem. A třetí vycházející hvězdou je polský tenorista Michał Dziedzic,“ uvedl ředitel JFO Jan Žemla.

Sdílejte článek