Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Společnost

Při vážné nehodě v Třinci skončilo auto na střeše, zranilo se pět lidí

​V sobotu 23. ledna 2021 krátce po desáté hodině dopolední byla na operační středisko nahlášena dopravní nehoda dvou osobních automobilů.

Foto: HZS MSK

Stala se v katastru obce Třinec, městské části Karpentná. U nehody došlo ke zranění celkem pěti osob, jednu osobu museli hasiči vyprostit.

"Na místo události byla okamžitě povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třinec a jednotka dobrovolných hasičů Třinec-Guty," uvedl za hasiče Lukáš Popp.

Při příjezdu jednotek na místo nehody hasiči zjistili, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů, kde jedno z vozidel zůstalo po nehodě převrácené na střeše.

"Ve vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba, kterou hasiči vyprostili bez použití hydraulického vyprošťovací zařízení," uvedl Popp.

Po vyproštění osoby asistovali hasiči přítomným záchranářům s ošetřováním zraněných, neboť celková bilance zraněných u nehody se zastavila na čísle pět.

Na místo proto přiletěl i vrtulník letecké zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Během zásahu složek IZS byla komunikace uzavřena.

Po dokončení záchranných prací a šetření příčiny vzniku dopravní nehody, provedli hasiči úklid komunikace a její následné plné zprovoznění.