Společnost
29/04/2024 Petr Broulík

FOTO: Ostravský Konopex navštívila spousta lidí, čepovalo se i konopné pivo

Foto: Petr Broulík

Spousta lidí navštívila o víkendu ostravské Trojhalí, kde po tři dny plnil největší halu a její okolí sedmý ročník festivalu konopí Konopex. Kromě mladých lidí se přišlo na produkty z konopí podívat i spousta seniorů.

Návštěvníky čekala spousta konopných produktů, konopné masti, kosmetika, potraviny či CBD výrobky pro zdraví. Lidé se na festivalu mohli seznámit s celou šíří těchto konopných produktů, vyzkoušet si je a nechat si poradit přímo od jejich výrobců.

Senioři přišli také na přednášky o léčbě konopím. Konopí je totiž podle pořadatelů bezpečný přírodní lék a prokazatelně pomáhá s bolestí, nevolností, nespavostí a dalšími problémy. Dnes už je běžně možné získat konopí na předpis hrazený pojišťovnou. A tak se řada lidí přišla s odborníky také poradit, jak konopí správně užívat. Mohli tu osobně konzultovat své obtíže s lékaři, terapeuty a dalšími specialisty.

Konopex nabídl zábavu pro děti i rodiny včetně koutku s hlídáním. Atmosféru festivalu doplnil program a hudební vystoupení, soutěže o věcné ceny, konopná tombola. Fandy sportu a adrenalinu lákaly exhibice, skate závody nebo vyhlídkový horkovzdušný balón.

K tomu všemu si dospělí mohli dát i konopné pivo či konopnou limonádu, konopnou čokoládu či dokonce konopnou cukrovou vatu, ale třeba i konopné granule pro psy.

Sdílejte článek