Nejnovější zprávy: Ostravský mrakodrap bude budova světové úrovně Ostravská laboratoř bude vyšetřovat covid ze slin, stačí zakašlat a plivnout

Politika

Průzkum: ČSSD, ANO, KSČM a ODS, zbytek stran se do kraje nedostane

Sociální demokraté, ANO, komunisté a ODS - další strany a hnutí by se, alespoň podle čerstvého průzkumu agentury Respond, do krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje nedostaly, kdyby se volilo nyní.

Agentura Respond oslovila 1011 respondentů z celého Moravskoslezského kraje. Bezmála 27 procent z nich uvedlo, že k volbám rozhodně nepůjde.

To znamená, že výsledky průzkumu byly zjištěny z odpovědí zhruba sedmi set respondentů, kteří uvedli, že volit půjdou nebo se ještě rozhodují.

Z průzkumu vyplývá, že volby by vyhráli sociální demokraté, kteří by získali bezmála 32 procent hlasů, následovaní hnutím ANO – to v průzkumu získalo 25,1 procenta. Na třetím místě jsou s bezmála třinácti procenty komunisté a nad pět procent by se dostala ještě ODS, které v průzkumu upřednostnilo 8 procent respondentů.

Nejblíže pětiprocentní hranici hlasů jsou lidovci se 4,9 procenty a  TOP 09, které by dalo hlas 3,8 procenta respondentů.